Ri4Power – znacznie łatwiejsze projektowanie i serwisowanie

752

Nowy system Ri4Power, przedstawiony przez firmęRittal na tegorocznych targach HMI to przede wszystkim… szereg korzyści dla konstruktorów i projektantów. Rozbudowany system oparty naszafach sterowniczych VX25 to nie tylko większa efektywność i wyższe parametry prądowe. To także ułatwienie przeprowadzania przeglądów i monitorowania systemu. Rittal wprowadził dodatkowo nowe oprogramowanie do projektowania online!

Nowy system Ri4Power wyróżnia się przede wszystkim zoptymalizowaną geometrią rozwiązań.Podstawową zaletą rozwiązania jest uproszczony montaż komponentów w systemie szaf VX25, a także zwiększone możliwości ich mocowania. To najważniejsze zalety dla konstruktorów. Ale korzyści wynikające zzastosowania systemu Ri4Power są znacznie większe. Przede wszystkim znamionowa obciążalność prądowa może być znacznie wyższa niż w poprzednich rozwiązaniach, a ilość zastosowanej miedzi – mniejsza.Rozbudowany Ri4Power to przede wszystkim łatwiejsze monitorowanie, konfigurowanie i… projektowanie. Wprowadzając system na rynek, firmaRittal przedstawiła także nową wersję kompatybilnego programu do planowania – Power Engineering.Zapewnia on szybkie i proste projektowanie rozdzielni. Obsługa nowej wersji programu jest bardzo intuicyjna i nawet niedoświadczeni użytkownicy łatwo, szybko i bezpiecznie mogą skonfigurować sprawdzone rozdzielnice. Oczywiście nadal możliwe jest korzystanie z interfejsów do EplanElectric P8, eksportu listy części do formatu MS Excel oraz import i eksport do obsługi danych. Dodatkowo nowe narzędzie online – VX25 RPE – pozwala na prostą konfigurację rozdzielni niskiego napięcia Ri4Power. Rozwiązanie dostępne jest na stronie: https://bit.ly/30ybQGb.

Ekspresoweserwisowaniei monitorowanie

Przy projektowaniu nowych rozwiązań konstruktorzy Rittal biorą pod uwagę wiele elementów, które mają dawać użytkownikom jak największy komfort – od samego użytkowania, przezserwis,na monitorowaniu kończąc. Doskonałym przykładem są uniwersalne rozwiązania zastosowane w nowym systemie VX25 Ri4Power. Uchwyty i łączniki szyn zbiorczych znajdują się z przodu. Dzięki temu można sprawdzić momenty dokręcania śrub lub alternatywnie zmierzyć temperaturę miejsca kontaktu kamerą na podczerwień. Ale możliwe jest jeszcze bardziej szczegółowe monitorowanie rozdzielni -wystarczy wyposażyć ją w interfejs IoT, do którego podłączone zostały czujniki pomiaru temperatury, wilgotności lub mocy.

Po integracji z nadrzędnym systemem, użytkownik będzie miał możliwość kontrolowania instalacji w każdej chwili – zyskując na większej dostępności energii elektrycznej.Więcej informacji o konfiguratorze online znajduje się na stronie:https://bit.ly/30ybQGb.

Źródło: Rittal