Przetwornica Nordac ON: Wysoka funkcjonalność przy niewielkiej przestrzeni montażowej

531

Firma Nord Drivesystems opracowała zdecentralizowaną przetwornicę prędkości Nordac ON dla niższych wartości mocy do 2,2 kW. Przetwornica charakteryzuje się zintegrowanym interfejsem Ethernetowym, pełnymi możliwościami rozbudowy oraz kompaktową konstrukcją.

Nord stworzył nowe przetwornice częstotliwości by sprostać potrzebom technologii poziomych pasów transportowych. Falowniki będą dostępne w ramach dwóch serii produktów i są optymalizowane specjalnie do pracy z silnikami Nord:

– Nordac ON, opracowana do zastosowań z silnikami asynchronicznymi, – Nordac ON+, do pracy z wysokowydajnymi silnikami synchronicznymi.

Obydwie wersje dostępne są w trzech rozmiarach, dla zakresów mocy do 2,2 kW. Obydwie posiadają zintegrowany interfejs Ethernet, umożliwiający łatwą konfigurację potrzebnego protokołu łączności, niezależnie od tego, czy to ProfiNET, EtherNET IP czy EtherCAT. Dzięki temu urządzenia Nordac ON doskonale nadają się do integracji w nowoczesnym środowisku Przemysłowego Internetu Rzeczy. Prócz tego, urządzenia posiadają interfejs diagnostyczny, cztery wejścia cyfrowe, a wersja Nordac ON+ także dodatkowy system enkodera opartego na odpowiednim protokole, który jest dobrze chroniony przed zakłóceniami.

Ekonomiczne rozwiązanie Plug & Play

Kompaktowe, zdecentralizowane przetwornice doskonale nadają się do integracji z systemami pasów transportowych, zapewniając oszczędność miejsca oraz obszernego okablowania potrzebnego do pracy ze scentralizowanymi przetwornicami. Dzięki odpowiednim gniazdom przyłączeniowym, Nordac ON stanowi ekonomiczne rozwiązanie Plug & Play dla zastosowań pocztowych, kurierskich oraz magazynowych.

Jak w przypadku wszystkich przetwornic częstotliwości Nord, Nordac ON posiada wysokowydajny, programowalny sterownik do sterowania funkcjami napędu. Może on przetwarzać dane z podłączonych czujników i siłowników, samoczynnie wzbudzać sekwencje kontrolne i przekazywać dane napędu oraz aplikacji do centrum sterowania, do podłączonych elementów lub do chmury. Dzięki temu można stale kontrolować jego stan (kontrola warunków), uzyskując podstawę do zastosowania profilaktycznych koncepcjikonserwacji (konserwacja predykcyjna/ profilaktyczna), pozwalając dodatkowo na odpowiedni dobór wymiarów maszyn.

Zastosowanie w systemach produktów głęboko mrożonych i w branży żywnościowej

Funkcje bezpieczeństwa funkcjonalnego takie, jak bezpieczne wyłączenie momentu oraz wewnętrzne oporniki hamowania dla dynamicznych procesów rozruchu/ zatrzymania są dostępne opcjonalnie dla wszystkich modeli Nordac ON. Jeśli przetwornicy nie da się zamontować na silniku, czy to z powodu możliwości czy ograniczeń projektu, można ją zamontować w jego pobliżu na ścianie.

NORD-NORDAC-ON-versionsjpg: Jedna przetwornica, dwie wersje: Nordac ON do zastosowań z silnikami asynchronicznymi (po prawej), Nordac ON+ do pracy z wysokowydajnymi silnikami synchronicznymi. Obraz: Nord Drivesystems

Dzięki tolerancji temperatur od -30 °C do +40 °C, Nordac ON nadaje się do zastosowań w rozwiązaniach głęboko mrożonych, przy opcjonalnym, odpornym na korozję, systemie obróbki powierzchni nsd tupH do zastosowania w branży żywnościowej.

Źródło:NORD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj