Premiera obudów sterowniczych Rittal – AX i KX

791

Obecnie dla klientów liczą się trzy podstawowe wartości – jakość, dostępność oraz czas dostawy produktów. W odpowiedzi na te potrzeby firma Rittal opracowała i wprowadziła nowe produkty, które są systemowym rozwiązaniem dla Przemysłu 4.0. Obudowy Kompakt AX oraz małogabarytowe KXzostały zaprezentowane po raz pierwszy na targach HannoverMesse. Wyróżniają się one znacznie większą wewnętrzną przestrzenią oraz łatwiejszymi szybszym montażem!

Nowe serie obudów mają ulepszone funkcje, które dają nowe korzyści i wartości. Konstruktorzy i projektanci Rittal skupili się przede wszystkim na ludziach i ułatwieniuim pracy, w tym montażu szaf oraz jej komponentów. W nowych modelach obudów Kompakt AX i KX wszystkie części płaskie można wyjmować osobno. Oznacza to, że demontaż komponentów nie jest już potrzebny. Ułatwiony został również montaż drzwi i systemów zamknięć, które w większości nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi. Uchwyt mocowania naściennego można bez problemu przymocować do w pełni zabudowanych obudów od zewnątrz, a klasa ochrony pozostaje niezmieniona. Ale to nie wszystko! W nowych produktach wystające uchwyty można instalować w wybranym przez siebie miejscu – dzięki temu zmniejsza się ryzyko uszkodzeń podczas transportu.

W nowych obudowach AX i KX została powiększona przestrzeń wewnętrzna w porównaniu do poprzednich serii. Dzięki modułowej konstrukcji, zoptymalizowanym wycięciom i większym płytom kołnierzowym powstaje o 1/3 więcej przestrzeni do przeprowadzania kabli. Dodatkowe ułatwienie znajduje się również na ścianach bocznych. Przetłoczenia, które się tam znajdują, umożliwiają łatwy i precyzyjny montaż szyn do zabudowy wewnętrznej. Dzięki zastosowaniu 25 mm siatki można wykorzystać akcesoria z systemu szaf sterowniczych VX25, np. lampy lub listwy zaciskowe.

Obudowy do zadań specjalnych!

Obudowy małogabarytowe KX o rozmiarach od 150 x 150 x 80 mm sprawdzą się przede wszystkim w sytuacji, gdy w skrzynkach zaciskowych lub magistralowych umieścimy niewielką liczbę komponentów. Natomiast obudowy sterownicze Kompakt AX są dostępne w głębokościach od 210 do 400 mm i w maksymalnej wielkości od 1000 x 1400 mm. Wszystkie modele są wykonane zarówno z blachy stalowej, jak i ze stali nierdzewnej. Mimo większych możliwości zastosowania jakie dają nowe obudowy, znacznie zmniejszyła się liczba komponentów i akcesoriów, a co się z tym wiąże – złożoność systemu!

Obudowy AX i KX są produkowane w nowym zakładzie w Haiger. To właśnie tam stworzono najnowocześniejszą na świecie produkcję obudów sterowniczych Kompakt i obudów małogabarytowych. Ta zautomatyzowana produkcja jest bezpośrednio połączona w sieć z Globalnych Centrum Dystrybucji (GDC). W praktyce oznacza to, że każde zamówienie wysłane przez klienta trafia do GDC, które dba o szybkie dostawy. Dzięki temu, dostępność do akcesoriów oraz oferty seryjnej będzie stale zagwarantowane, a produkty u klienta znajdą się nawet w ciągu 24 godzin od zamówienia.

Źródło: Rittal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj