Powerdrive MD2: Gotowy do pracy napęd o zmiennej prędkości obrotowej do aplikacji dużej mocy, w ramach ekspresowej dostępności.

694

Leroy-Somer wprowadza ofertę Ekspresowej Dostępności zapewniającą bardzo krótki czas dostawy silników i napędów.

W ramach tej oferty, Powerdrive MD2 jest jedynym małogabarytowym, wszechstronnym napędem o zmiennej prędkości obrotowej, przeznaczonym do procesów dużej mocy. Wysyłka napędu może mieć miejsce w  ciągu 5 dni, w wersji do 500 kW, bez wpływu na jego parametry. Krótki czas dostawy jest bez wątpienia dużą zaletą, pozwalającą spełnić oczekiwania klientów oraz skrócić czas naprawy w przypadku awarii. Oferta Ekspresowej Dostępności  jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, pozwalającą zmniejszyć zapasy magazynowe i skrócić czas przestojów.

Oferta Powerdrive MD2 obejmuje kompletny system wraz ze wszelkiego typu wyposażeniem niezbędnym do ochrony, kontroli, komunikacji i wdrożenia aplikacji przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa. Rozwiązanie w pełni gotowe do pracy! Dzięki solidnej konstrukcji, Powerdrive MD2 zapewnia krótki czas serwisowania i przestojów.Powerdrive MD2 dostępny jest w  stopniu ochrony IP21 i IP54 oraz w zakresie  mocy do 250 kW. w wersji do montażu ściennego oraz do 500 kW w wersji wolnostojącej.

Stopień ochrony IP 54 daje możliwość umieszczania napędu w pobliżu silników, niezależnie od środowiska pracy. Umożliwia to stosowanie  krótszych ekranowanych kabli połączeniowych (oszczędność kosztów), mniejszej emisji elektromagnetycznej i mniejszych prądów upływu, co zwiększa niezawodność systemu. Przyjazny dla użytkownika, kolorowy interfejs dotykowy napędu Powerdrive MD2 ułatwia jego rozruch i monitorowanie pracy. Przykładowo, udostępnia łatwe w obsłudze, wszechstronne narzędzia diagnostyczne pozwalające na szybką identyfikację przyczyny wystąpienia błędu i uszkodzonego komponentu.

Dzięki modułowej budowie, zapewniono dostęp do wszystkich komponentów Powerdrive MD2, które mogą być łatwo wymienione w miejscu pracy bez specjalistycznego wyposażenia ani specjalnie przeszkolonego personelu. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i zwiększyć przepustowość. Dla zapewnienia optymalnego połączenia silnika z napędem, Powerdrive MD2 został zaprojektowany i przetestowany pod kątem współpracy z silnikami Leroy-Somer, od silników indukcyjnych IMfinity (na poziomach sprawności IE2 /IE3/IE4) po silniki Dyneo z magnesem stałym (na poziomie sprawności powyżej IE4). Również one są dostępne w ramach Ekspresowej Dostępności. Współpraca tych elementów pozwala uzyskać najlepsze  parametry.

Źródło: Nidec Industrial Automation

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj