Nowa platforma DC: Interroll przedstawia innowacyjne rozwiązanie napędowe

794

Sant’Antonino, Szwajcaria, 19 lutego, 2019. Firma Interroll wyznacza nowe standardy w
zakresie nowoczesnych technologii przepływu materiałów. Asortyment innowacyjnych,
skoordynowanych napędów RollerDrive, systemów sterowania i elementów zasilających
pozwala integratorom systemów i konstruktorom instalacji zaoferować rozwiązania, jeszcze
lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów, począwszy od standardowych aplikacji plug-and-play po systemy z funkcjonalnością Industry 4.0.

Wymagania stawiane beznaporowym systemom przepływu materiałów stają się coraz
ostrzejsze, jeśli chodzi o ich parametry techniczne. Od pewnego czasu użytkownicy wymagają czegoś więcej, niż tylko dużej przepustowości i możliwości transportu różnorodnych towarów. Wraz z rozwojem automatyzacji, inteligentna kontrola przepływu towarów odgrywa coraz większą rolę w systemach transportowych. Wprowadzając platformę DC, firma Interroll oferuje zaawansowany system transportowy, który wzorcowo spełnia te wymagania.

„Dzięki nowej platformie DC, integratorzy systemów i konstruktorzy mogą wybrać innowacyjną, skoordynowaną ofertę rozwiązań technologicznych od jednego dostawcy, popartą latami rozwoju i testowania,” wyjaśnia Armin Lindholm, dyrektor zarządzający centrum doskonalenia rolek i napędów RollerDrive w Wermelskirchen.” Pozwala to na bardziej zindywidualizowane podejście do wymagań użytkowników. Nowa platforma może być wykorzystana do tworzenia unikalnych rozwiązań transportowych, począwszy od niezależnych przenośników, które mogą być uruchamiane w trybie plug-and-play bez sterownika PLC, aż po zindywidualizowane, wydajne systemy mogące być spójnie i przejrzyście integrowane w aplikacjach Industry 4.0 do monitorowania w stacjach kontrolnych, konserwacji prewencyjnej i innych funkcji. ”

Poznaj zalety technologii 48 V

Nowa, modułowa platforma umożliwia integratorom systemów i konstruktorom projektowanie systemów transportowych w wersjach 24 V i 48 V, zgodnie z życzeniami klienta. Dzięki temu, firma Interroll wspiera ewolucję techniczną ochronnych rozwiązań niskonapięciowych, które zostały nakreślone przez producentów samochodów. Systemy 48-woltowe umożliwiają stosowanie do 50 procent mniej elementów zasilania niż w systemach 24 V. Pozwalają na stosowanie przewodów o mniejszym przekroju i większej długości oraz zmniejszają liczbę źródeł błędów, wynikających m.in. ze spadku napięcia na przewodach. Pozwala to znacznie zmniejszyć nakłady inwestycyjne w całym systemie oraz ograniczyć ryzyko błędów podczas uruchamiania.

Trzy poziomy mocy do wyboru w nowych napędach RollerDrive

Jednak klienci zyskują nie tylko więcej opcji, jeśli chodzi o napięcie zasilania w nowej platformie DC. RollerDrive EC5000 oferuje też większą elastyczność w zakresie mocy znamionowej. Nowe napędy rolkowe są dostępne w wersjach o mocy 20 W, 35 W i 50 W, które mogą wykonywać dowolne zadania transportowe w przypadku lekkich i ciężkich towarów. Aby pomóc w implementowaniu przenośników do transportu ciężkich towarów, Interroll oferuje opcję 50-watową oraz napędy RollerDrive w wersji z rurą o średnicy 60 mm zamiast wcześniejszych 50-milimetrowych. Co więcej, dostępne są dobrze znane wersje konstrukcyjne IP66 i Deep Freeze; umożliwiają one wdrażanie rozwiązań RollerDrive również w instalacjach wymagających 1 / 4 czyszczenia silnym strumieniem wody oraz pracujących w niskich temperaturach otoczenia od -30 stopni C.

Interfejs magistrali otwiera drzwi do Industry 4.0

Oprócz wypróbowanego i przetestowanego interfejsu analogowego, EC5000 może być na
życzenie użytkownika wyposażony w interfejs magistrali oparty na standardzie CANOpen.
Oznacza to, że nowoczesne systemy przenośnikowe mogą po raz pierwszy zapewnić
przejrzystość danych. W połączeniu z wieloprotokołowym (PROFINET, EtherNet/IP, EtherCat) systemem sterowania Interroll, użytkownicy mogą spójnie wizualizować szereg informacji i funkcji na ekranie z wykorzystaniem sterownika PLC lub przez internet. Jednym z przykładów jest wyświetlanie ogólnych informacji o bieżącym statusie roboczym i obciążeniu poszczególnych napędów w funkcji czasu. Równolegle, systemy sterowania umożliwiają odczytywanie szczegółowych informacji dotyczących statusu błędu, momentu obrotowego lub temperatury dla każdego z indywidualnych napędów.
Jednocześnie, nowy interfejs magistrali RollerDrive umożliwia użytkownikom wykonywanie
całkowicie nowych funkcji kontrolnych, wymaganych w zautomatyzowanym środowisku. Dzięki temu, użytkownicy mogą bardziej precyzyjnie kontrolować przyspieszenie, prędkość i opóźnienie towarów transportowanych w systemie. Pozwala to również na umieszczenie
odpowiednich towarów na przenośniku z dokładnością do milimetra – jest to kluczowy wymóg, aby zagwarantować płynną interakcję pomiędzy przenośnikiem i robotem lub
zautomatyzowanym ramieniem chwytającym.

Ofertę firmy Interroll na targach LogiMAT 2019 można obejrzeć w hali 1 na stoisku K41.

Źródło: Interroll

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj