Nordac Pro: Wszechstronny przedstawiciel przetwornic do szaf sterowniczych

271

Przedsiębiorstwo Nord Drivesystems rozszerza swoją rodzinę przetwornic Nordac Pro dodając urządzenia obsługujące moce do 22 kW. Wszystkie pięć rozmiarów w serii posiada wbudowany interfejs Ethernet obsługujący wiele protokołów oraz wąską, kompaktową konstrukcję. Nord oferuje zatem doskonałe rozwiązanie w zakresie elektroniki dla swoich systemów napędowych – dla szerszego zakresu mocy.

Szeroki zakres interfejsów i funkcji w jednej serii produktów: To zalety rodziny przetwornic Nordac Pro. Seria jest na rynku od roku 2019, a już pomyślnie zadomowiła się na rynku. Zintegrowane interfejsy Ethernet obsługują wiele protokołów, ProfiNET, EtherCAT, EtherNET IP i Ethernet Powerlink. Kompaktowa konstrukcja w rozmiarze książki umożliwia oszczędny montaż w szafach sterujących.

Doskonale dopasowane rozwiązania napędowe Trzy sprawdzone rozmiary, czy też klasy mocy, zostają uzupełnione o dwa modele dla mocy od 7,5 do 11 kW i od 15 do 22 kW. Oznacza to możliwość uzyskania bardziej wydajnych aplikacji, takich, jak logistyka wewnętrzna, zastosowania pocztowe, kurierskie oraz w branży żywnościowej. ‘Dzięki tym dodatkowym rozmiarom, uzyskujemy dalszą rozbudowę naszego obszernego portfela doskonale dobranych rozwiązań napędowych,’ podkreśla Jörg Niermann, szef marketingu w Nord Drivesystems.

Charakterystyka wszystkich rozmiarów: Przekonują do siebie wysoką przeciążalnością, dają się łatwo konfigurować dzięki interfejsowi Bluetooth, i nadają się do pracy tak z silnikami synchronicznymi, jak asynchronicznymi. Sterowanie zaraz po podłączeniu oraz opcjonalne moduły zapewniają maksimum elastyczności. Dodatkowo, nawet podstawowa wersja Nordac Pro SK 500P zapewnia wysokowydajne połączenia i użyteczne funkcje takie, jak interfejs CANopen, przerywacze hamulcowe, funkcje sterowników logicznych i kontrolę pozycji POSICON. Co więcej, istnieje możliwość integracji bezpiecznej redukcji momentu oraz bezpiecznego zatrzymania SS1.

Wysoka funkcjonalność i moc przy mniejszej liczbie wariantów W porównaniu do poprzedniej generacji przetwornic częstotliwości do szaf rozdzielczych, nowe przetwornice mają znacznie mniej wersji, co zapewnia wyraźniejsze korzyści w zakresie wydajności, szczególnie dla dużych systemów. Jednocześnie, przetwornice Nordac Pro SK 500P zapewniają więcej funkcji o jeszcze lepszej jakości. 1/2 Oprócz lepszych parametrów i cech, nowa generacja przetwornic wykorzystuje sprawdzoną strukturę parametrów Nordac, fizycznie i funkcjonalnie zachowując kompatybilność wsteczną. ‘Sukcesywnie rozbudowujemy tę rodzinę i wiodące technologicznie urządzenia Nordac Pro będą dostępne w najbliższych latach dla wszystkich zakresów mocy.’

Źródło: NORD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj