NORD Drivesystems, Firma NORD DRIVESYSTEMS NORD zaprezentuje innowacyjne rozwiązania napędowe do intralogistyki na targach LogiMAT w Stuttgarcie, odbywających się w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2022

286

Specjalistyczna wystawa LogiMAT w Stuttgarcie oferuje kompleksowy przegląd rozwiązań na rynek intralogistyki i zarządzania procesami. Jako jeden z liderów rynku techniki napędowej, firma NORD zaprezentuje tu swoje rozwiązania dla przemysłu. Do najważniejszych należy zaliczyć rewolucyjny, opatentowany motoreduktor DuoDrive, wysokowydajny silnik synchroniczny IE5+, zdecentralizowaną przetwornicę częstotliwości NORDAC ON/ON+ oraz inteligentny system konserwacji, zgodny z koncepcją Industry 4.0.

Nowoczesne, zautomatyzowane systemy intralogistyki stawiają wysokie wymagania napędom stosowanym w przenośnikach poziomych i pionowych. Firma NORD DRIVESYSTEMS dostarcza innowacyjne rozwiązania napędowe, łączące ekonomiczną konstrukcję z dużą niezawodnością. DuoDrive wyznacza nowe standardy w intralogistyce. Ten innowacyjny, opatentowany motoreduktor zawiera silnik synchroniczny IE5+ o dużej sprawności, zintegrowany w jednej obudowie z jednostopniową przekładnią walcową. Taka konstrukcja gwarantuje nie tylko małe wymiary i minimalną emisję hałasu, ale też dużą gęstość mocy i wysoką sprawność energetyczną systemu. W połączeniu z prostym rozruchem plug-and-play, DuoDrive zapewnia znaczną redukcję całkowitego kosztu posiadania (TCO) w porównaniu z innymi systemami napędowymi.

Ekonomiczne rozwiązanie do środowisk IIoT

Zdecentralizowany przemiennik częstotliwości NORDAC ON/ON+ został opracowany przez firmę NORD specjalnie z myślą o zastosowaniach w przenośnikach poziomych. Wbudowany interfejs Ethernet, wiele dostępnych złącz i małogabarytowa konstrukcja sprawiają, że nadaje się on idealnie do zdecentralizowanych aplikacji w intralogistyce. Może być montowany bezpośrednio na obudowach napędów i nadaje się do pracy w systemach o mocy do 1,0 kW. W połączeniu z silnikiem synchronicznym IE5+ (NORDAC ON+) zapewnia dużą sprawność energetyczną systemu.

02-NORD-Umrichter-NORDAC-ON.jpg: Inteligentny falownik NORDAC ON/ON+ został opracowany specjalnie z myślą o wymaganiach w przenośnikach poziomych Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS

Zoptymalizowana dostępność instalacji

Unikanie przestojów jest jednym z najważniejszych zagadnień w intralogistyce. Aby zwiększyć dostępność systemu, firma NORD opracowała inteligentny system „MONITOROWANIA STANU dla KONSERWACJI ZAPOBIEGAWCZEJ“. Sterownik PLC zintegrowany w przemiennikach częstotliwości NORD może przetwarzać dane z podłączonych czujników i siłowników, inicjować autonomiczne sekwencje sterowania oraz przesyłać dane napędów i aplikacji do centrum sterowania, komponentów sieciowych lub do aplikacji w chmurze. Pozwala to na ciągłe monitorowanie stanu, a tym samym stanowi podstawę koncepcji konserwacji predykcyjnej i optymalnego wymiarowania instalacji. Niedopuszczalne stany robocze można rozpoznać odpowiednio wcześnie, aby uniknąć nieplanowanych przestojów, a konserwacja staje się predykcyjna.

Te i inne rozwiązania napędowe zostaną zaprezentowane przez NORD DRIVESYSTEMS na targach LogiMAT w Stuttgarcie, odbywających się w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2022 roku. Firmę można będzie znaleźć na stoisku D10 w hali 03.

Źródło:NORD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj