Mniej przestojów, dłuższy czas pracy – czujnik zbliżeniowy E2E NEXT DC2W o największym zasięgu na świecie

900

Bardziej stabilne wykrywanie dla producentów pojazdów

Omron przedstawia nową serię czujników E2E NEXT DC2W o 7-milimetrowym zasięgu — dwa razy większym niż w przypadku poprzedniego modelu M12. Oznacza to większą stabilność, mniejszą liczbę kolizji i podwyższoną wydajność, nawet jeśli dochodzi do zmian odległości spowodowanych zużyciem sprzętu i drganiami. Efekt? Mniej nieoczekiwanych przestojów w zakładzie spowodowanych fałszywymi wynikami wykrywania oraz mniej awarii podzespołów i uszkodzeń związanych z kolizjami sprzętu.

Podwójny zasięg wykrywania

Dostępna od niedawna seria E2E NEXT DC2W zapewnia niemal dwukrotnie* większy zasięg wykrywania w porównaniu z naszymi starszymi modelami. Spowoduje to radykalne ograniczenie nieplanowanych przestojów maszyn, z których 70%* jest spowodowanych awariami podzespołów. Teraz dostępny jest nowy czujnik zbliżeniowy, który prawie nigdy zawodzi, ponieważ dzięki dużemu zasięgowi niemal nigdy nie koliduje ze sprzętem. Pozwala to sprawnie wykonywać pracę.

60-krotnie szybszy montaż

Nowy czujnik E2E NEXT DC2W PROX jest używany ze specjalną tuleją montażową e-jig firmy Omron, dzięki czemu można go wymienić w ciągu zaledwie 10 sekund — to duża różnica w porównaniu do 10-minutowej wymiany zwykłego czujnika E2E. Jest to możliwe, ponieważ tuleja e-jig automatycznie mocuje czujnik dokładnie w wymaganym położeniu i dodatkowa regulacja nie jest konieczna. Ponadto tuleja e-jig pozwala wykorzystać ten sam otwór montażowy, którego używano z poprzednim czujnikiem, co ułatwia i przyspiesza procedurę.

Widoczność stanu wykrywania ze wszystkich kierunków

Wymiana nowego czujnika E2E NEXT DC2W jest również szybsza i łatwiejsza dzięki wskaźnikowi stanu LED 360º o wysokim poziomie jasności. Niezależnie od orientacji, jaką przyjmie czujnik E2E NEXT DC2W podczas montażu, wskaźnik LED jest zawsze doskonale widoczny. W przypadku zwykłych czujników wskaźnik LED może być niewidoczny w zależności od położenia po dokręceniu. E2E NEXT DC2W pozwala uniknąć takich problemów — jest widoczny z każdej strony.

Mniej awarii

Oprócz większego zasięgu wykrywania, który pomaga unikać kolizji, nowy czujnik E2E NEXT DC2W jest wyposażony w odporne na działanie oleju przewody z PCW o co najmniej dwuletniej ochronie. Warto mieć tego typu zabezpieczenie, ponieważ badania* wykazują, że około 30% niespodziewanych awarii podzespołów jest spowodowanych przez olej wykorzystywany podczas cięcia. Przewody E2E zostały sprawdzone pod kątem normy IP67G JIS C 0920.

Krótki przegląd korzyści

  • Dwukrotnie większy zasięg wykrywania w porównaniu z poprzednimi modelami
  • Stabilne wykrywanie nawet w przypadku oddalenia się sprzętu w wyniku drgań
  • Ograniczenie kolizji spowodowanych awariami wykrywania
  • Łatwe sprawdzanie stanu wykrywania — wskaźnik LED widoczny ze wszystkich stron
  • Szybka wymiana w 10 sekund
  • Przewód odporny na olej — ochrona na dwa lata
  • Możliwość montażu w ograniczonej przestrzeni
  • Możliwość zmniejszenia zapasu części — jeden model do różnych zastosowań

* Na podstawie badań firmy Omron przeprowadzonych we wrześniu 2017 r.

Źródło: www.omron.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj