Firma NORD rozszerza działalność dzięki nowym produktom i strategicznym inwestycjom

626

W roku budżetowym 2019 firma Getriebebau NORD GmbH & Co. KG osiągnęła solidny i ukierunkowany wzrost, odzwierciedlony przez zwiększenie sprzedaży do poziomu 750 mln euro. Inwestycje logistyczne oraz prace prowadzone w lokalizacjach stanowiły istotny impuls rozwojowy. NORD wypracował również dobrą pozycję biznesową podczas trwającego kryzysu. Obecnie działania rozwojowe i inwestycje są kontynuowane zgodnie z planem, dzięki czemu firma NORD pozostaje silnym i wiarygodnym partnerem w sektorze technologii napędowych.

Obecnie firma NORD DRIVESYSTEMS powiększa swoją powierzchnię biurową w Suzhou w Chinach o 2400 moraz rozbudowuje obiekty logistyczne i hale do montażu przekładni przemysłowych, a także dział lakierni w Waunakee (USA). Ponadto wraz z zakończeniem budowy nowej fabryki silników w Wiechlicach znacznie zwiększono produkcję – na powierzchni ok. 10 000 m2 rozpoczęto wytwarzanie zespołów silnikowych i stojanów. Zaledwie 40 km dalej, w zakładzie Nowa Sól, powstaje obecnie dodatkowa powierzchnia 10 000 m2 pod produkcję, montaż i cele logistyczne, która zostanie oddana do użytku do końca 2020 r. Od początku 2021 r. NORD będzie również budować zautomatyzowany magazyn małych części, instalacje pakowania, budynek logistyczny, a także punkty przyjmowania i wydawania towarów na terenie Bargteheide.

Innowacje i rozbudowa oferty produktowej

W ubiegłym roku NORD DRIVESYSTEMS z powodzeniem wprowadził szereg innowacji w zakresie technologii napędowej. Z myślą o rozbudowie konkurencyjnego portfolio produktów uwzględniono ważne, przyszłościowe tematy, takie jak Przemysł 4.0, efektywność energetyczna oraz dywersyfikacja oferty napędów. Nowa, innowacyjna przetwornica częstotliwości NORDAC PRO SK 500P stanowi kamień milowy w zakresie rozwoju falowników, oferując optymalną funkcjonalność, modułowość i opcje łączności. Oprócz poprawionych charakterystyk i funkcji wydajności nowa generacja falowników wykorzystuje sprawdzoną strukturę parametrów NORDAC i jest fizycznie oraz funkcjonalnie wstecznie kompatybilna.

Wysoka wydajność na wszystkich poziomach
Nowy silnik synchroniczny IE5 + o znacznie wyższej efektywności energetycznej uzupełnia z kolei ofertę napędów elektrycznych. Ze względu na jednolitą wydajność we wszystkich zakresach roboczych szczególnie dobrze sprawdza się przy ograniczaniu liczby wariantów napędów i w zastosowaniach intralogistycznych. Aplikacja NORDCON powinna zainteresować wszystkich użytkowników technologii napędowej – po raz pierwszy dostępne jest mobilne rozwiązanie do rozruchu i obsługi wszystkich napędów NORD, które przyspiesza instalację, konserwację i rozwiązywanie problemów. Seria przekładni przemysłowych MAXXDRIVE, przystosowana do ciężkich i wymagających zastosowań, została uzupełniona o model MAXXDRIVE® XT, który optymalizuje sprawdzony system modularny dla aplikacji wymagających wysokiego potencjału termicznego. Rozwiązania z zakresu monitorowania stanu i konserwacji predykcyjnej dopełniają rozszerzenie oferty. Dzięki nim firma NORD jest w stanie wdrożyć ekonomiczne rozwiązania wykrywające na wczesnym etapie niedopuszczalne stany operacyjne, co pozwala uniknąć nieplanowanych przestojów, zarówno w przypadku małych motoreduktorów, jak i wielkogabarytowych przekładni przemysłowych.

Niezawodny partner w sektorze technologii napędowej

Od ponad 55 lat firma NORD DRIVESYSTEMS jest niezawodnym partnerem w branży. Jako firma rodzinna średniej wielkości, NORD stale rozwija nowe, innowacyjne produkty i rozwiązania usługowe w dziedzinie techniki napędowej. Kompetentni inżynierowie w 36 krajach doradzają klientom z ponad 100 branż, a niezawodne instalacje produkcyjne i logistyczne w Niemczech, Europie, Azji i Ameryce Północnej oraz zakłady montażowe i serwisowe na całym świecie zapewniają stabilność operacyjną, nawet w trudnych sytuacjach.

Źródło: NORD DRIVESYSTEMS

Zdjęcia:

NORD-Condition-Monitoring.jpg: Dzięki innowacjom w zakresie rozwiązań napędowych zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0 oraz inwestycjom strategicznym firma NORD DRIVESYSTEMS w ubiegłym roku zwiększyła sprzedaż do wartości 750 mln euro.

NORD-Industriegetriebe-MAXXDRIVE-XT.jpg: Seria przekładni przemysłowych MAXXDRIVE została uzupełniona o nowy model MAXXDRIVE® XT, który optymalizuje sprawdzony system modularny dla aplikacji wymagających wysokiego potencjału termicznego.