FAULHABER wprowadza na rynek zintegrowany enkoder dla silników płaskich.

702

Zaledwie siedem milimetrów dla precyzyjnego dopasowania enkodera
rodzina silników BXT, złożona z silników bezczszczotkowych DC o specjalnie krótkiej konstrukckji została powiększona o enkoder magnetyczny BXT IEF3-4096 z kompatybilną średnicą. Dzięki dodatkowej długości zaledwie 6,2mm układ silnik/enkoder pozostaje niezwykle krótki. Ponadto enkoder jest całkowicie wbudowany w wytrzymałą obudowę silnika.

Taka płaska konstrukcja IEF3-4096 oferuje trzy kanały z funkcją indeksowania oraz wysoką rozdzielczość do 4096 linii na obrót. Dostępny z IEF3-4096 L jest ponadto wariant z napędem liniowym.

Enkoder można łączyć z silnikami zabudowanymi 2214…BXT H, 3216…BXT H and 4221…BXT H. Połączenie silników BXT z enkoderem IEF3-4096 to rozwiązanie idealne w przypadku konieczności prezycyjnego pozycjonowania w ograniczonej przestrzeni oraz przy wymaganych wysokich momentach obrotowych. Do typowych zastosować zaliczyć można te w robotyce, technologii medycznej, automatyce laboratoryjnej oraz automatyce przemysłowej. Enkoder połączony jest kablem płaskim; odpowiednie złącza są dostępne.

Przegląd zalet:
• Krótka konstrukcja po kompletnym zintegrowaniu
• Fukcja indeksowania i duża rozdzielczość
• Dostępny napęd liniowy
• Dla prezycyjnego pozycjonowania w ograniczonej przestrzeni oraz przy wymaganych wysokich momentach obrotowych.

www.faulhaber.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj