Elmo prezentuje innowacyjne rozwiązania dla automatyki przemysłowej na targach Automaticon

807

Elmo Motion Control, światowy lider technologii kontroli ruchu dla automatyki przemysłowej, bierze udział w tegorocznych targach Automaticon w Warszawie w ramach swojej ekspansji na rynek polski. Firma ma w swojej ofercie innowacyjne rozwiązania techniki napędowej w postaci inteligentnych serwonapędów i wieloosiowych kontrolerów ruchu.

Na targach Automaticon w Warszawie, firma Elmo zaprezentuje swój nowatorski serwonapęd Gold Twitter Nano 801/80V, który jest skutecznym rozwiązaniem dla współczesnych wyzwań automatyki przemysłowej z zapotrzebowaniem na technologię o dużej mocy i wysokich parametrach gęstości oraz na inteligentne kontrolery ruchu.

Dzięki masie nieprzekraczającej 20 gramów przy objętości poniżej 13 cm3, nowy serwonapęd Gold Twitter firmy Elmo znakomicie nadaje się do zastosowań w bardzo ograniczonej przestrzeni, w wymagających warunkach pracy i w przypadku znacznych ograniczeń mocy. Najnowszy serwonapęd z serii Gold Twitter – G-TWI 80 A/80 V jest w stanie dostarczyć ponad 5000 W mocy jakościowej, dzięki czemu jest on idealny nawet do najbardziej wymagających zastosowań przemysłowych. Dzięki certyfikacji bezpieczeństwa STO (według IEC 61800-5-2, SIL-3) należy on do serii najmniejszych na świecie serwonapędów z funkcją STO.

Serwonapędy Elmo charakteryzują się zwartą budową, wytrzymałością i wydajnością, dzięki czemu można montować je na ruchomych ładunkach, na lub w silnikach, polepszając tym samym ich produktywność, zaoszczędzając wymaganą przestrzeń, zmniejszając także ilość wymaganych kabli i niemal całkowicie eliminując potrzebę wykorzystywania szaf elektrycznych.

„Projekt i produkcja napędu o tak dużej mocy jak GOLD Twitter jest doskonałym przykładem tego jak firma Elmo poprzez swoją innowacyjność pomaga przedsiębiorstwom zaoszczędzić koszty”, wyjaśnia Haim Monhait, prezes firmy Elmo Motion Control.

„Produkt musi gwarantować wysoką wydajność napędu, efektywne przetwarzanie mocy i kontrolę termiczną oraz niezawodność jego działania. Należy również pamiętać o dopasowaniu do dopuszczalnego poziomu zakłóceń elektromagnetycznych (EMI), wysokiej wytrzymałości przy pracy w wymagających warunkach, a także zachowaniu zgodności z bardzo rygorystycznymi normami bezpieczeństwa. Serwonapęd o tak niewielkich rozmiarach doskonale wpisuje się w założenia filozofii firmy Elmo, która dotyczy budowy nieskomplikowanych urządzeń o przejrzystej konstrukcji, z zachowaniem najwyższych parametrów prędkości i precyzji pracy.”, dodaje Monhait.

Rozwiązania do kontroli ruchu firmy Elmo to doskonała odpowiedź na potrzeby inteligentnej produkcji. Są to urządzenia o największej mocy i precyzji sterowania, dostosowane do prądów o najwyższych poziomach napięcia. Serwonapędy firmy Elmo są jednocześnie niewielkie, bardzo lekkie i niezwykle wydajne, a ich stopień zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) jest na pomijalnym poziomie.

Seria ta jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla licznych problemów napotykanych w kontroli ruchu i ma zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach, takich jak automatyka, robotyka, wózki autonomiczne AGV i inne obszary wykorzystujące kontrolę ruchu, które wymagają bardzo skutecznych serwonapędów.  

Informacje o firmie Elmo Motion Control

Oferta firmy Elmo Motion Control obejmuje różnorodne rozwiązania z zakresu techniki napędowej i kontrolerów ruchu o wysokiej skuteczności, które znajdują zastosowanie w niemal każdego rodzaju urządzeniach automatyki przemysłowej. Dzięki najwyższej w swojej klasie wydajności, parametrami gęstości mocy i precyzji sterowania, napędy i kontrolery ruchu firmy Elmo są idealnym rozwiązaniem dla potrzeb współczesnego przemysłu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.elmomc.com