Elektronika napędowa dla każdego przypadku zastosowania

544

Od ponad 30 lat NORD DRIVESYSTEMS opracowuje i wprowadza na rynek rozwiązania technologiczne z zakresu elektroniki napędowej, będąc jednym z pionierów innowacyjnych rozwiązań inwerterowych. Portfolio firmy obejmuje rozruszniki silników i przetwornice częstotliwości do 22 kW w wersjach zdecentralizowanych oraz do 160 kW w wersji do zabudowy w szafach sterowniczych, które charakteryzują się funkcjami skalowalnymi, wysoką precyzją regulacji, łatwą instalacją i obsługą. Różne klasy mocy, opcje montażu i moduły komunikacyjne zapewniają integrację z wszystkimi architekturami sterowania.

NORD-NORDAC-product-family.jpg: Rodzina produktów NORDAC firmy NORD DRIVESYSTEMS: zdecentralizowana i scentralizowana elektronika napędowa w zakresie do 160 kW

Niezależnie od tego, czy jest to instalacja w szafie sterowniczej, czy zdecentralizowana wersja do użytku w terenie – dzięki rodzinie produktów NORDAC firma NORD DRIVESYSTEMS oferuje elektronikę napędową do prawie każdego zastosowania. Przetwornice częstotliwości i rozruszniki silnika obejmują szeroki zakres mocy do 160 kW i imponują wysoką wydajnością i bezpieczeństwem. Szczególną cechą tego rozwiązania jest szeroka gama modułowych produktów dla zdecentralizowanej elektroniki napędowej, niezależnie od tego, czy są one zamontowane na silniku, czy w pobliżu silnika. Dzięki mocy znamionowej do 22 kW i szerokiemu zakresowi funkcji zdecentralizowane napędy NORD są używane w wielu zastosowaniach na całym świecie – od przemysłu spożywczego, poprzez aplikacje intralogistyczne, aż do instalacji przeładunku towarów masowych.

Funkcje skalowalne dla każdej aplikacji napędowej

Wszystkie falowniki NORD są skalowalne pod względem funkcji i konfiguracji oraz można je elastycznie dostosować do każdego zastosowania. Do ich zalet należy: szybkość instalacji, łatwość obsługi i kompatybilność ze wszystkimi popularnymi systemami magistralowymi i sterownikami. Przydatne funkcje, takie jak funkcjonalność PLC dla funkcji zintegrowanych z napędem, funkcja oszczędzania energii dla pracy przy częściowym obciążeniu, sterowanie pozycjonowaniem POSICON, zintegrowane moduły hamowania (czopery) do pracy 4 kwadrantowej i bezpieczeństwo funkcjonalne w postaci zintegrowanych funkcji wyłączenia momentu STO oraz bezpiecznego zatrzymania SS1 zapewniają wysoką funkcjonalność użytkowania. Falowniki działają zarówno w systemie pętli otwartej, jak i zamkniętej oraz mogą współpracować z silnikami synchronicznymi oraz asynchronicznymi. Precyzyjne sterowanie wektorem prądu zapewnia optymalny moment obrotowy przy różnych poziomach obciążenia i prędkości. Spójność całej rodziny produktów NORDAC zapewnia porównywalny zakres funkcji, jednolitą pracę i wspólne opcje dla wszystkich przetwornic częstotliwości NORD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj