Napęd wysokiej mocy w szafce dostępny w ciągu tygodnia

693

Po wprowadzeniu na rynek samodzielnego napędu Drive Free Standing firmy Control Techniques użytkownicy napędów wysokiej mocy mogą w sytuacjach awaryjnych liczyć na dostawę gotowego systemu napędowego w szafce już w ciągu tygodnia.

Po zawarciu umowy dostawa urządzenia do energetycznie wydajnego sterowania silnikami w warunkach wysokiego zanieczyszczenia środowiska pracy jest możliwa w Europie w ciągu pięciu dni roboczych. Kompleksowo zaprojektowany system napędowy o mocy z zakresu 55 kW do 520 kW jest gotowy do użytku bez konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac technicznych, a jego konstrukcja pozwala na montaż w istniejącej instalacji w boksie. Napęd Drive Free Standing można łatwo skonfigurować za pomocą zamontowanego na drzwiach panelu z interfejsem użytkownika lub działającego w systemie Windows narzędzia Connect PC.

Standardowy stopień ochrony to IP23, przy czym dostępny jest także stopień IP54 oraz wersja z chłodzeniem wodnym IP55. W napędach Drive Free Standing wyższą wydajność osiągnięto dzięki wykorzystaniu modułów napędowych ze standardowej oferty należących do ogólnoświatowej bazy produktów firmy, wyprodukowanych z zachowaniem wysokiej zgodności z procedurami o wielu punktach testowych i z pełną możliwością śledzenia komponentów. Wytrzymałość modułów napędowych zwiększono dzięki zastosowaniu rozwiązań, takich jak płytki drukowane z powłoką konforemną, opatentowany system przepływu powietrza ograniczający problemy z wnikaniem zanieczyszczeń i optymalizujący chłodzenie oraz szeroka tolerancja napięcia zasilania.

Napędy Drive Free Standing wyposażono w stosowane na całym świecie moduły napędowe Control Techniques Unidrive M700 i Powerdrive F300. Napędy Unidrive M700 pozwalają na wysokowydajne sterowanie silnikami przy szerokości pasma pętli prądowej do 3000 Hz i pasma pętli prędkościowej do 250 Hz. W napędach Unidrive M700 wbudowano sterowanie maszynowe z otwartym programowaniem. Inną możliwością jest zastosowanie napędu Powerdrive F300 ze specjalną funkcją współpracy z wentylatorami, pompami i sprężarkami.
Napęd Unidrive M700 posiada wbudowaną komunikację Ethernet, obejmującą protokoły EtherNet I/P, Profinet i Modbus TCP/IP. Oba modele napędów oferują także opcje integracji pozwalające na rozszerzenie komunikacji na wszystkie popularne protokoły oraz możliwości obsługi sterowania, wejść/wyjść i enkoderów.

Źródło: Mepax

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj