Złączka bezpiecznikowa push-in dla zastosowań fotowoltaicznych

771

Kompaktowe złączki bezpiecznikowe PT 10,3-HESI wyposażone w zacisk łączeniowy push-in 10 mm² produkowane przez Phoenix Contact posiadają znamionowe napięcie 1000 VDC, dzięki czemu doskonale nadają się do zastosowań w wytwarzaniu energii odnawialnej, a zwłaszcza w fotowoltaice. Złączki bezpiecznikowe niezawodnie chronią moduły krystaliczne PV przed prądem wstecznym.

Dostępne są odpowiednie bezpieczniki 10,3 x 38 mm zgodne z IEC i UL o charakterystyce gPV do 20A. Dla szybkiego zidentyfikowania wadliwych bezpieczników, złączki bezpiecznikowe wyposażone są w moduł LED. Możliwe jest zapewnienie dużego, wyraźnego obszaru opisowego złączki przeznaczonego na oznaczenie łańcucha elementów PV.

Dzięki temu, że wymagana siła wprowadzenia jest o 50 procent mniejsza, możliwe jest wprowadzanie przewodów sztywnych i wielożyłowych z końcówkami rurkowymi o przekrojach od 1,5 do 10 mm² w przypadku drutu, bez używania narzędzi. Pomarańczowy przycisk pokazuje element zwalniający i chroni przed przypadkowym podłączeniem złącza. Możliwe jest podłączenie wielożyłowych przewodów o przekroju od 1,5 mm² bez końcówek rurkowych. Nowe złączki bezpiecznikowe uzupełniają szeroką paletę złączy fotowoltaicznych 1000 V DC produkowanych przez Phoenix Contact.

źródło: https://www.phoenixcontact.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj