Wysoce elastyczne przewody Ethernet z certyfikatem UL 600 Volt dla Industry 4.0

776

Nowe przewody CAT5e i CAT6 do użytku w e-prowadnikach o zwiększonej żywotności i dopuszczeniu na rynek amerykański.Przewody CAT5e lub CAT6 są niezbędne do wdrożenia Industry 4.0 w automatyzacji. Firma igus opracowała teraz dwa wysoce elastyczne przewody Ethernet, CFBUS.045 i CFBUS.049, przeznaczone specjalnie do stosowania w e-prowadniku. Nowe przewody CAT5e i CAT6 mają ulepszoną aprobatęUL dla rynku północnoamerykańskiego z napięciem 600 woltów. Zostały one pomyślnie przetestowane w laboratorium testowym igus przez ponad 76 milionów zgięćoraz są dostępne z magazynu od długości 1 metra.

 Przemysłowy Ethernet to kolejny krok w kierunku cyfrowej fabryki jutra.Wiele badań wskazuje, że świat fieldbusów znajduje się w stanie stagnacji, a liczba węzłów Ethernet zwiększa się dwucyfrowymi wskaźnikami wzrostu. Wielu zapomniało, że systemy Fieldbus są zaprojektowane specjalnie dla trudnych, codziennych środowisk przemysłowych, podczas gdy Ethernet jest przeznaczony do czystego i bezpiecznego środowiska biurowego
i serwerowego. Ale środowisko przemysłowe wymaga bezpiecznego i trwałego połączenia między komponentami. W związku z tym firma igus jest pierwszym dostawcą oferującym rodzinę przewodów z serii CFBUS.045 (CAT5e) i CFBUS.049 (CAT6), opracowaną specjalnie do stosowania w  e-prowadnikach.

Przez ponad 76 milionów zgięći z promieniem gięcia 9,5 x d, przewody były w stanie wyraźnie zademonstrować ich wyjątkowo wysoką żywotność w wewnętrznym laboratorium testowym firmy igus. Ze względu na wysokiej jakości materiały przewodów oraz wysoką kompatybilność elektromagnetyczną dzięki specjalnemu, plecionemu ekranowaniuz 90% pokryciem, firma igus może teraz oferować nowe przewody o zwiększonym napięciu UL wynoszącym 600 woltów bezpośrednio z magazynu. Dzięki temu przewody Ethernet można bezpiecznie stosować wraz z przewodami napędowymi.

Przewody Ethernet z 36 miesięczną gwarancją na rynek amerykański

Z ponad 1 300 rodzajami igus oferuje największy na świecie asortyment przewodów do e-prowadników z międzynarodowymi certyfikatami, w tym przewody z certyfikatem UL. Specjalista od przewodów do ruchu od ponad 25 lat dostarcza przewody chainflex z aprobatąUL dla inżynierii mechanicznej.Dla firm eksportujących oznacza to łatwe wejście na rynek Stanów Zjednoczonych, ponieważ UL (Underwriters Laboratories) jest najbardziej znaną  i wszechstronnie akceptowaną organizacją testową w USA. Regularnie publikuje normy i certyfikuje produkty takie jak przewody igus. Jeśli istnieją certyfikaty testowe dla przewodów, odprawa celna i uruchomienie są szybkie  i sprawne. Ze względu na ciągłe testowanie wszystkich przewodów chainflex w wewnętrznym laboratorium testowym o powierzchni 2750 metrów kwadratowych, firma igus jest jedynym producentem na świecie, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na kompletny asortyment przewodów, w tym nowe przewody Ethernet dla CAT5e i CAT6

Źródło: Igus