Wybór szaf Rack IT – jakie kryteria wziąć pod uwagę?

386

Szafy Rack IT stanowią najrzadziej wymieniany komponent w obrębie każdej infrastruktury informatycznej, niezależnie od jej wielkości, powinny zatem oferować odpowiednią pojemność, być efektywne energetycznie, a także zapewniać wydajne chłodzenie przy możliwie jak najmniejszych wymaganiach przestrzennych. Właściwy wybór szaf Rack ma w związku z tym kluczowe znaczenie nie tylko dla bieżącej funkcjonalności całej infrastruktury, ale także dla możliwości jej późniejszej rozbudowy bądź modyfikacji, gdy zaistnieje taka potrzeba w przyszłości. Szafy Rack IT firmy Rittal spełniają powyższe wymagania, oferując dodatkowo szereg innowacyjnych rozwiązań.

Dostępność centrum danych w różnych klasach mocy to obecnie coraz częstszy wymóg organizacji, które decydują się na stworzenie i wdrożenie własnego obiektu tego typu. Konieczność ta jest podyktowana zróżnicowaniem wymagań organizacji, jednak w zasadzie żadne tradycyjnie projektowane centrum danych nie jest w stanie podołać takim wymaganiom. Optymalnym wyborem w kontekście dynamiki procesów cyfryzacyjnych są rozwiązania modułowe, dzięki którym bieżące wymagania organizacji da się bez problemu zaspokoić, zachowując jednocześnie możliwość rozbudowy, modernizacji bądź rekonfiguracji w przyszłości, gdy potrzeby i oczekiwania ulegną zmianie. To jednak nie wszystkie kryteria, jakie warto wziąć pod uwagę wybierając szafy Rack IT.

VX IT – innowacyjne szafy Rack IT

Platforma umożliwiająca uniwersalne zastosowanie, przemyślana architektura, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz łatwość konfiguracji, zamówienia i obsługi – takie były główne założenia, jakie przyjęli inżynierowie i projektanci firmy Rittal podczas prac nad szafą VX IT. To platforma szaf, która ma uniwersalne zastosowanie, zapewnia szerokie spektrum opcji konfiguracyjnych i może być dodatkowo wyposażona w liczne akcesoria dodatkowe, zależnie od potrzeb inwestora.

Jedną z unikalnych cech szafy Rittal VX IT jest jej pełna kompatybilność z systemami Rittal RiMatrix, co pozwala bezproblemowo wymieniać poszczególne komponenty w już funkcjonujących centrach danych, jak i rozbudowywać istniejącą infrastrukturę IT o kolejne szafy VX IT w ściśle ukierunkowany sposób. Jakie inne zalety posiadają szafy VX IT Rittal?