Szybki napęd za niewielką cenę: nowy przewód igus do silników SEW i Siemens

803

Nowy, gotowy do podłączenia, bardzo elastyczny, hybrydowy przewód chainflex do e-prowadników, dostępny z 36-miesięczną gwarancją.

 Jeśli użytkownik szuka elastycznego przewodu do napędów, firma igus oferuje najbardziej ekonomiczne rozwiązanie techniczne. W przypadku silników SEW i Siemens, specjalista motion plastics opracował CF280.UL.H, nowy przewód hybrydowy specjalnie do zastosowania we-prowadniku. Użytkownicy intralogistyki, konstrukcji obrabiarek lub przemysłu motoryzacyjnego mogą teraz polegać na rozwiązaniu z 36-miesięczną gwarancją kupionym na metry lub dostarczonym jako gotowe do podłączenia readycable.

 Aby napędzać silniki, wielu inżynierów coraz częściej staje twarzą w twarz
z przewodami hybrydowymi. W tych rozwiązaniach napędowych zasilanie i inne funkcje działają na pojedynczym przewodzie. W ten sposób, na przykład, producent napędówSiemens zastępuje przewód enkodera żyłami BUS’owym
i dodaje go do żył zasilających. Eliminuje to konieczność okablowania
z osobnym przewodem systemu pomiarowego dla enkodera. Firma igus rozszerzyła swoją nisko-kosztową, hybrydową serię przewodów o model CF280.UL.H, który jest odpowiedni dla silników SEW i Siemensa. Nowy, wysoce elastyczny przewód jest specjalnie zaprojektowany do użycia w
e-prowadniku. Nadaje się do zastosowań o promieniu gięcia 10 x d we wszystkich sektorach przemysłu od obrabiarek i motoryzacji po intralogistykę. Nawet temperatura od -25 stopni do +80 stopni Celsjusza nie stanowi dla przewodu problemu. W zależności od specyfikacji producenta, nowy, hybrydowy przewód ma czarny lub pomarańczowy płaszcz zewnętrzny PUR, odporny na działanie oleju, chłodziwa oraz nie podtrzymujący palenia.
Pleciony ekranz dużągęstością krycia zapewnia dobrą ochronę EMC przewodu przez długi okres użytkowania. igus regularnie przeprowadza ciągłe testy na wszystkich rodzajach przewodów w największym na świecie laboratorium, o powierzchni 2750 metrów kwadratowych. W serii testów przy 7,5 x d, przewody hybrydowe przetrwały ponad 8 milionów cykli bez uszkodzeń. Kolejną zaletą nowej serii przewodów jest to, że posiada amerykański atest UL, a także certyfikat EAC i CTP na rynek rosyjski.

Natychmiast dostarczany jako gotowy do podłączenia readycable

Na życzenie klienta firma igus konfekcjonuje wszystkie przewody
w odpowiednie złącze. Oferując ponad 4200 przewodów napędowych wykonanych zgodnie z 24 standardami producenta, klient zawsze znajdzie najbardziej ekonomiczny przewód do swojego zastosowania. Wszystkie przewody testowane są po konfekcjonowaniu oraz otrzymują plombę pomiarową. Testując wszystkie przewody chainflex podczas ruchu
w rzeczywistych warunkach, firma igus uzyskała wyjątkową pozycję jako jedyny producent na rynku, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na cały zakres przewodów.

Źródło:Igus