Reichelt elektronik obchodzi 50-lecie istnienia

732

W maju 2019 roku firma reichelt elektronik obchodzi 50-lecie swego istnienia. Od momentu powstania firma, która jest obecnie częścią grupy Dätwyler, rozwinęła się do jednego z wiodących dystrybutorów w branży elektronicznej i IT na rynku europejskim. reichelt elektronik obchodzi swoje jubileuszowe urodziny pod hasłem „PROJEKT 50 – najlepszą częścią projektu 50 jesteś Ty”.

Etapy rozwoju reichelt elektronik

Historia firmy sięga 1969 roku, kiedy to małżeństwo Reichelt rozpoczęło sprzedaż komponentów elektronicznych. Od tego czasu zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi zaufali jakości produktów oferowanych przez reichelt elektronik, które początkowo były dystrybuowane na podstawie katalogu – klasycznego rozwiązania w tamtych czasach. Ponadto od samego początku istniał firmowy sklep, ale wraz z pojawieniem się Internetu sprzedaż przeniosła się głównie do kanału online. W 1996 roku reichelt elektronik był jedną z pierwszych niemieckich firm posiadających sklep internetowy.

Początkowo siedziba firmy znajdowała się w Wilhelmshaven, natomiast w 1996 roku przedsiębiorstwo liczące wówczas 40 pracowników przeniosło się do Sande. Szło to w parze z kolejnym ważnym milowym krokiem dla firmy reichelt: budową centrum logistycznego z samodzielnie opracowaną technologią przenośników i oprogramowaniem logistycznym. System ten umożliwia reichelt elektronik płynne zarządzanie ponad 110.000 produktów i dostarczanie ich klientom na czas. Dalekowzroczność decyzji o zmianie lokalizacji potwierdziła się stanowiąc istotny czynnik sukcesu w historii firmy.

Od momentu sprzedaży do grupy Dätwyler w 2010 roku, dystrybutor internetowy stale poszerza swoją ofertę produktów i coraz śmielej wchodzi na rynki innych krajów europejskich.

Konsekwentnie wdrażana ekspansja zapewnia przetrwanie w wysoce konkurencyjnym świecie dystrybutorów internetowych

W ciągu ostatnich 50 lat rynek dystrybucji elektroniki i IT zmienił się diametralnie, ale oczekiwania klientów pozostają niezmienione – atrakcyjne ceny i wysoka dostępność produktów, co potwierdza badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie reichelt elektronik. Dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości oraz niezawodności i szybkości dostawy wszystkich oferowanych produktów reichelt stał się jednym z najbardziej poszukiwanych dystrybutorów w Niemczech, a także w Europie.

Reichelt elektronikCzynnikiem decydującym o rosnącym sukcesie w handlu online było utworzenie własnego centrum logistycznego, które zostało znacznie rozbudowane w 2016 roku. Wszystkie produkty z asortymentu, który obecnie poszerzył się do 110 tys., mogą być niezawodnie dostarczone do 128 krajów. reichelt elektronik umacnia również swoją pozycję w stosunku do konkurencji europejskiej, rozszerzając zakres języków w sklepie internetowym oraz zwiększając liczbę doradców klienta z różnych krajów świadczących obsługę na poziomie języka ojczystego w lokalizacji Sande.Serwis, początkowo dostępny tylko w języku niemieckim, został od tego czasu rozszerzony o język angielski, holenderski, polski i francuski.

UlfTimmermann, dyrektor zarządzający reichelt elektronik, przypisuje sukces firmy przede wszystkim dwóm czynnikom: Poza względamitechnicznymy i wyjątkowymi produktami, naszą siłą jest ścisła współpraca z klientami i partnerami, którym chciałbym podziękować za lojalność w ciągu ostatnich 50 lat. Ponadto, byliśmy w stanie utrzymać naszą pozycję rynkową przede wszystkim dzięki stałemu zaangażowaniu naszych pracowników – chciałbym również serdecznie podziękować im za zaangażowanie.

Perspektywa

Dla reichelt, sukces ostatnich 50 lat nie oznacza możliwości spoczęcia na laurach – wręcz przeciwnie. Głównym celem, do którego dąży dystrybutor, jest umiędzynarodowienie i poszerzenie oferty produktowej.

Źródło: Reichelt elektronik