Przejrzyste okablowanie z modułowymi złączkami szynowymi PTV zapewnia doskonały przegląd szafy sterowniczej

779

Każdy producent szaf sterowniczych docenia uporządkowaną i jednolitą strukturę szafy sterowniczej. Zwłaszcza w ciasnych warunkach potrzebujesz wyraźnej przejrzystości i dostępności, tak samo jak szybkiego okablowania i absolutnie niezawodnego dopasowania.
.

Klasyczne modułowe złączki szynowe z zaciskiem śrubowym

Klasyczne modułowe złączki szynowe z zaciskiem śrubowym

Listwa zaciskowa ze zaciskiem śrubowym

Okablowane po bokach złączki, co umożliwia bezpośrednie, wygodne połączenie przewodów między korytami grzebieniowymi a listwą zaciskową. Widoczność znaczników kablowych jak i oznaczników złącza jest szczególnie dobra w tej pozycji. Jednak okablowanie z połączeniem śrubowym jest stosunkowo czasochłonne.

 

Modułowe złączki szynowe z zaciskami Push-In

Modułowe złączki szynowe z zaciskami Push-In

Listwa zaciskowa z połączeniem Push-In

Szybkie, łatwe i beznarzędziowe okablowanie! Bezobsługowe połączenie sprężynowe gwarantuje niezawodne połączenie, co pozwala uniknąć błędów podczas pracy. Niemniej jednak, okablowanie czołowe powoduje promień zgięcia przewodów, który komplikuje dobrą widoczność niektórych oznaczeń i wymusza zastosowanie wyższych koryt grzebieniowych.

 

NOWOŚĆ! Modułowe złączki szynowe PTV

Listwa zaciskowa PTV z połączeniem Push-In i okablowaniem bocznym

Listwa zaciskowa PTV z połączeniem Push-In i okablowaniem bocznymŁączą zalety obu powyższych technologii. Zapewniają technologię połączeń Push-In, ale z okablowaniem po bokach złączki. W ten sposób przewody są połączone bardzo prosto, co zapewnia płaską i uporządkowaną strukturę okablowania. Oznaczenia są umieszczone pod kątem prostym do widza, co czyni je doskonale czytelnymi a oznaczniki złączek nie zajmują dodatkowego miejsca i nie są przesłonięte przez przewody.

Oznacza to szybką instalację, precyzyjne dopasowanie oraz uporządkowane okablowanie. Optymalna widoczność oznaczeń zapewnia doskonałą orientację w szafie sterowniczej.

Złącza PTV to sprytne rozwiązanie usprawniające proces prefabrykacji

Złącza PTV to sprytne rozwiązanie usprawniające proces prefabrykacji – mała zmiana o dużym wpływie.

Źródło: Phoenixcontactpolska