Power over Ethernet może zapewnić wiele korzyści na hali produkcyjnej – jeśli zrobisz to dobrze

746

Power over Ethernet (PoE) – technologia, która umożliwia operatorom sieci dostarczanie energii elektrycznej do wielu typów urządzeń za pomocą tego samego kabla, co przesyłane dane – stała się dość powszechna w biurowych środowiskach IT. Niestety, przemysłowe środowiska OT jeszcze nie przyjęły tego w takim samym stopniu. A szkoda, bo zalety PoE mogą mieć jeszcze większą wagę na hali produkcyjnej. Jednak PoE w obszarach OT niesie ze sobą także dodatkowe wyzwania – wyzwania, z których pracownicy IT mogą nie zdawać sobie sprawy. Oto, jak wprowadzić „moc” PoE do Twojego zakładu – zachowując jednocześnie optymalną niezawodność zarówno transferu danych, jak i przepływu mocy.

Elektryczność w dowolnym miejscu i czasie

Jedną z kluczowych zalet PoE jest to, że prawie każdy może bezpiecznie ustanowić nowe połączenie zasilania bez konieczności wzywania licencjonowanego elektryka. Napięcie jest niskie i nie ma ciężkiego okablowania lub potrzeby dla gniazdka sieciowego. Jeśli na przykład musisz umieścić kilkanaście kamer bezpieczeństwa na hali produkcyjnej – lub nawet na zewnątrz – w miejscach, w których nie ma wygodnych skrzynek połączeniowych, oszczędności kosztów instalacji mogą wynieść tysiące dolarów. Ponadto możesz być gotowy do pracy w ciągu kilku minut.

Dodatkowo, PoE może zapewnić sprzęt o zwiększonym poziomie skalowalności, elastyczności i mobilności, co jest szczególnie cenne w środowisku produkcyjnym. Na przykład, gdy nowy sprzęt jest dodawany lub modyfikowany w celu usprawnienia przepływu pracy, a nowa wytłaczarka lub przenośnik ma być monitorowany lub została odkryta martwa strefa „sześć stóp na lewo”, kamera sieciowa może zostać szybko zmieniona bez potrzeby instalowania dodatkowego okablowania elektrycznego.

Kamery bezpieczeństwa są powszechnym zastosowaniem PoE zarówno w środowiskach IT, jak i OT, ale są dalekie od bycia jedyną możliwością, która może mieć sens na hali produkcyjnej. Przemysłowe komponenty sterujące, takie jak czujniki i sterowniki urządzeń,bezprzewodowe punkty dostępu, urządzenia komunikacyjne VoIP, systemy kontroli dostępu keyless, inteligentna automatyka budynkowa, jak sterowanie oświetleniem, ekrany dotykowe montowane na ścianie, takie jak elektroniczne tablice, cyfrowe oznakowanie, alarmy po wykryciu intruzów i wiele innych mogą być często zasilane przez PoE. Ponadto, ponieważ PoE jest oparty na standardach, technologia nie jest zależna od konkretnej marki, co oznacza, że ​​można uruchamiać urządzenia od wielu różnych dostawców w tej samej sieci, wybierając najlepszą cenę i dopasowanie produktu do każdego przypadku.

Unikanie typowych pułapek

„Podwojenie” transmisji danych i mocy ma wiele zalet, dzięki czemu wybór PoE w wielu zastosowaniach przemysłowych jest oczywiste. Specyfikacja właściwego kabla nie jest jednak taka oczywista – może wymagać znacznej wiedzy specjalistycznej. Dodając PoE do kabli danych, dodajemy dodatkowy prąd do okablowania. Ten prąd łączy się z oporem okablowania i emituje ciepło. Zwiększ moc PoE, a natężenie prądu również wzrośnie, powodując efekt ogrzewania do tego stopnia, że ​​utrata insercji okablowania może zbliżyć się do granic wymaganych do niezawodnej transmisji danych – przerywana lub trwała awaria sygnału danych spowodowana wyższą utratą insercji okablowania w sieci – może eskalować w zastosowaniach PoE w porównaniu z prostą siecią danych. Jednak nawet ekspert IT PoE, który pomyślnie poradził sobie z problemem w środowisku biurowym, może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak problem może się nasilić podczas wdrażania PoE w środowisku OT.

Standardy i specyfikacje PoE oraz unikanie zagrożenia utraty insercji opierają się na umiarkowanej temperaturze otoczenia 68ºF/20ºC i odległościach 100m, a doświadczony specyfikator z pewnością zapewni wystarczającą „otwartą furtkę”, aby uniknąć potencjalnych problemów. Jednak ten zapas zazwyczaj musi być wyższy na obszarach produkcyjnych – często znacznie wyższy. Na przykład łączenie kabli w wiązki, co może być nawet bardziej powszechne na hali produkcyjnej, powoduje powstawanie obszarów ciepła wokół okablowania. Co ważniejsze, należy pamiętać, że temperatura otoczenia i temperatury w środowiskach przemysłowych często mogą być znacznie wyższe niż w kontrolowanym środowisku biurowym, w dużej mierze dzięki ciepłu emitowanemu przez sąsiednie urządzenia. Wszystko to należy wziąć pod uwagę przy specyfikacji kabla, aby uniknąć przerw i awarii danych, które mogą siać spustoszenie na wrażliwym sprzęcie. Należy również zauważyć, że niektóre kable niższej jakości dostępne na rynku mogą być w minimalnym stopniu „dopuszczone”, po prostu spełniając wymaganie 68 °F/20 °C i szybko wpadając w problemy z utratą insercji w miarę wzrostu temperatury, podczas gdy kable od producentów wyższej jakości często dostarczają szerszy margines ochrony przed utratą insercji.

To wszystko jest próbą godzenia sprzecznych interesów, biorąc pod uwagę następujące czynniki:

  • Szybkość danych w zastosowaniu
  • Otoczenie
  • Wymagana moc
  • Rozpiętość

Wybór odpowiedniej kategorii kabla jest tylko punktem wyjścia – w tych wrażliwych zastosowaniach nawet jakość miedzi użytej w przewodniku, izolacja, ekranowanie i materiały osłonowe mogą mieć wpływ na bieżącą wydajność, nawet w tej samej kategorii kabli.

Krótko mówiąc, wymagania związane z umieszczeniem okablowania PoE w środowisku przemysłowym są znacznie trudniejsze niż w przypadku instalowania PoE w środowisku biurowym lub podczas umieszczania tylko okablowania danych w środowisku przemysłowym. Nie ma tu miejsca na błędy, co sprawia, że ​​jeszcze pilniejsze jest wprowadzenie renomowanego, kompetentnego dostawcy wysokiej jakości kabli, pracując nad korzyściami przemysłowego PoE w Twojej działalności. Belden ma doświadczenie ponad 100 lat w sprawdzonej produkcji kabli, w środowiskach i zastosowaniach wszelkiego rodzaju. Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Źródło:Pf electronic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj