Połączenie, jakiego nie znacie. speedE® – rewolucja w branży narzędzi ręcznych

748

W pracy każdego profesjonalnego wykonawcy liczą się doświadczenie, precyzja, szybkość, dbałość – zarówno o własne zdrowie, jak i o powierzony materiał, a także funkcjonalność używanego narzędzia. Kluczem do eliminowania poszczególnych problemów wykonawczych, a co za tym idzie gwarancją bardziej wydajnej i optymalnej pracy jest więc ścisła współpraca na linii wykonawca – producent narzędzi oraz nieustanne prowadzenie badań nad kolejnymi innowacjami produktowymi.

Tylko takie działania dają bowiem możliwość sprostania coraz większym wymaganiom doświadczonych zawodowców, którzy od narzędzia oczekują całego szeregu wartości dodanych. Łącząc więc potrzeby płynące z rynku oraz ciągłą potrzebę poszerzania swojego portfolio, Wiha dokonuje przełomu w dziedzinie narzędzi ręcznych i wprowadza do oferty pierwszy na świecie wkrętak Wiha z napędem elektrycznym.

– Myśląc o stworzeniu tego rewolucyjnego rozwiązania, zapytaliśmy fachowców o najczęstsze problemy i niedogodności, na które napotykają podczas wykonywania precyzyjnych i wymagających połączeń śrubowych – podkreśla Dražen Markešić, Prezes firmy Wiha Polska. – Wśród utrudnień związanych z użyciem tradycyjnych wkrętaków najczęściej pojawiały się niezadowalające tempo pracy oraz bolesne kontuzje zawodowe. Z drugiej strony „wzięliśmy na warsztat” wkrętarki udarowe, które choć są znacznie szybsze, nie gwarantują pełnej kontroli wykonawczej, a co za tym idzie stwarzają ryzyko uszkodzenia powierzonego materiału. Większość z nich uniemożliwia również prace pod napięciem. Nasza decyzja była wiec oczywista – należy zaprojektować narzędzie, które połączy zalety obu rozwiązań. Tak do portfolio Wiha trafił pierwszy wkrętak z napędem elektrycznym – speedE® – dodaje Dražen Markešić.

Rewolucja w dziedzinie narzędzi ręcznych
Nowy wkrętak firmy Wiha, wyposażony w napęd elektryczny, w znacznym stopniu skraca czas wkręcania śrub oraz zmniejsza siłę, jakiej należy użyć podczas wykonywania wymagających połączeń śrubowych. Specjalnie opracowany, elektryczny mechanizm precyzyjnej regulacji przenoszenia siły, w połączeniu z kontrolą momentu obrotowego, gwarantuje pełną ochronę materiału przy momencie obrotowym maks. 0,4 Nm, dając tym samym możliwość ręcznego regulowania wkręcania z pełnym wyczuciem w zakresie do 8 Nm lub dokręcania do oporu. Dodatkowo, zastosowana tu grzechotka elektryczna eliminuje konieczność ciągłego przytrzymywania, mając niebagatelny wpływ na wydajność i komfort pracy, zaś zintegrowane światło LED precyzyjnie oświetla stanowisko robocze. – Największe obawy wykonawców budziła wytrzymałość akumulatora, jednak i w tym przypadku speedE® staje na wysokości zadania – mówi Wojciech Gradowski, ekspert firmy Wiha. Jednokrotne naładowanie akumulatora wkrętaka speedE® umożliwia wykonanie do 800 połączeń śrubowych bez konieczności ponownego ładowania. Standardowe akumulatory wielokrotnego ładowania, zintegrowane z rękojeścią, pozwalają zaś uniknąć wysokich kosztów zakupu osobnego źródła zasilania.

Wszechstronny wielozadaniowiec
– Różnorodność wykonywanych przez fachowców prac wymaga kompleksowego wyposażenia torby narzędziowej, dlatego projektując wkrętak speedE® położyliśmy ogromny nacisk na jego funkcjonalność, która sprawdzi w każdej branży – podkreśla Wojciech Gradowski.
Narzędzie znajdzie swoje miejsce w warsztatach samochodowych czy punktach serwisowo – wykonawczych, zajmujących się montażem i konserwacją ogrzewania, klimatyzacji oraz instalacji sanitarnej, gdzie specjaliści muszą poradzić sobie z niełatwymi zadaniami – pracą z drobnymi elementami poszczególnych podzespołów, działaniem w trudnodostępnych miejscach, a także bardzo dużą ilością drobnych śrub.

Oprócz wspomnianych funkcjonalności, użytkownicy wkrętaka speedE® zyskują maksymalną elastyczność – narzędzie jest kompatybilne z odbiornikami napędu serii Wiha slimBit, a w połączeniu z nimi może być również używane jako pełnowartościowy, bezpieczny wkrętak do pracy z częściami pod napięciem. W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo prac przy elementach pod napięciem, bity podlegają precyzyjnej kontroli jakości. Elementy zanurza się w wodzie, a następnie części izolowane podawane są działaniu napięcia 10.000 V AC. Dziesięciokrotna rezerwa bezpieczeństwa gwarantuje pewność, że narzędzie może być dopuszczone do pracy pod napięciem 1000 V prądu zmiennego.
Ale to nie wszystko – speedE® doskonale odnajdzie się również w gospodarstwie domowym – podczas montażu i regulacji drzwi czy stolarki okiennej, naprawy sprzętu RTV i AGD, a nawet przedsezonowego przeglądu roweru – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wywierconym uprzednio otworem.

Wraz z projektem wkrętaka napędzanego elektrycznie, który zapewnia ogromną przewagę dzięki jedynemu na świecie 3-stopniowemu procesowi dla licznych operacji wkręcania, Wiha wskoczyła na zupełnie nowy poziom w sektorze narzędzi ręcznych. Precyzyjnie wyregulowane przeniesienie siły w trybie automatycznym, funkcja ochrony materiału od 0,4 Nm i możliwość ręcznej regulacji w połączeniu z ergonomicznym designem i niespotykaną wielofunkcyjnością stanowią podstawę zaawansowanej technologii speedE®. -Branża, jaką znamy już nigdy nie będzie taka sama – podsumowuje Dražen Markešić, Prezes Wiha Polska.

Źródło: WIHA