Nowe rozwiązania marki Eaton w zakresie dystrybucji zasilania pozwalają zwiększyć elastyczność niewielkich instalacji informatycznych

764

Firma Eaton wprowadziła do sprzedaży nową serię jednostek dystrybucji zasilania (ePDU) 1U i 2U, która została zaprojektowana, aby pomóc menedżerom IT w optymalizacji inteligentnej dystrybucji energii w konwergentnych oraz hiperkonwergentnych platformach instrastrukturalnych, jak również w zastosowaniach IT o niewielkiej skali. Nowa seria ePDU dostępna dla klientów z regionu EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka) pozwala użytkownikom mniejszych szaf stelażowych wykorzystać liczne zalety charakterystyczne dla dotychczasowego pionowego montażu systemu zarządzania zasilaniem w wersji 0U. Rozwiązanie to przekłada się m.in. na większą efektywność, niższe koszty oraz sprawniejsze zapewnianie ciągłości działania.

„Efektywne zarządzanie zasilaniem ma kluczowe znaczenie ze względu na wymagania stawiane obecnie przed środowiskami informatycznymi” – wyjaśnia Matthieu Jaeger, Product Manager na region EMEA w firmie Eaton. „Jednak zapewnienie elastycznej dystrybucji energii stanowiło dotąd problem w przypadku mniejszych szaf montażowych. Nasze nowe jednostki ePDU (1U oraz 2U) stanowią wygodne i kompleksowe rozwiązanie przeznaczone właśnie do takich zastosowań. Mają one te same innowacyjne funkcje, które zadecydowały o popularności naszych najnowszych jednostek ePDU 0U, włącznie z blokadą standardowych wtyczek IEC, która uniemożliwia przypadkowe ich wyciągnięcie. Jesteśmy przekonani, że nowe jednostki ePDU rozwiążą wiele problemów związanych z integracją elementów w szafach”.

Nowe jednostki ePDU to inteligentne rozwiązania w zakresie dystrybucji zasilania w sytuacjach, w których szafy nie są wystarczająco wysokie, by móc zastosować ePDU w wersji 0U. Doskonale sprawdzą się również w szafach naściennych, w których dostęp od tyłu jest niemożliwy. Wszystkie nowe jednostki ePDU mają blokadę wtyczek oraz mogą pracować w temperaturze do 60ºC, co umożliwia ich zastosowanie w infrastrukturze informatycznej, w której występują wysokie temperatury. Modele podstawowe i pomiarowe są dostępne już teraz, modele przełączalne, pomiarowe gniazd wyjściowych oraz zarządzalne trafią do sprzedaży w późniejszym okresie bieżącego roku.

Aby zminimalizować koszty związane z infrastrukturą sieciową, można połączyć do ośmiu jednostek ePDU w sieć łańcuchową działającą z jednym portem IP oraz adresem IP. Umożliwia to również wymianę modułów kontrolnych bez przerywania pracy, dzięki czemu można je wymieniać lub aktualizować, nie zakłócając ciągłości zasilania odbiorów. Wersje pomiarowe nowych jednostek ePDU gwarantują dokładność rozliczeniową do 1%, ułatwiając monitorowanie zużycia energii. Nowa seria obsługuje funkcje masowej konfiguracji i aktualizacji, co przekłada się na skrócenie czasu poświęcanego na zarządzanie oraz poprawę ogólnej efektywności.

W połączeniu z gotowym do wirtualizacji oprogramowaniem Intelligent Power Manager (IPM) nowe jednostki ePDU mogą być łatwo monitorowane i zarządzane z poziomu panelu wirtualizacji. W połączeniu z opcjonalnymi czujnikami, takimi jak Eaton Environmental Monitoring Probe (EMP), jednostki ePDU mogą aktywować alerty środowiskowe w reakcji np. na nadmierną temperaturę lub wilgoć oraz inicjować procedury przywrócenia zdolności do działania po wystąpieniu awarii włącznie z automatyczną migracją wirtualnych serwerów na obiekt rezerwowy lub uporządkowanym wyłączaniem systemu, by chronić kluczowe procesy.

Możliwa jest również dostawa niestandardowych wersji jednostek ePDU odpowiadających specyficznym wymogom użytkowników. Wszystkie jednostki ePDU są produkowane w regionie EMEA, co gwarantuje krótki czas odpowiedzi na zapytania oraz terminową dostawę.

źródło: www.eaton.pl