Nowe modele do szaf rackowych zwiększają elastyczność zasilaczy UPS serii 5SC firmy Eaton

741

Eaton rozszerzył swoją ofertę zasilaczy UPS z technologią line-interactive, aby umożliwić znalezienie najlepszego rozwiązania zapewniającego niezawodne zabezpieczenie systemów zasilających do serwerów dla małych przedsiębiorstw.

Rodzina 5SC będzie teraz obejmowała, oprócz modeli wolnostojących, modele do szaf rackowych i do szaf rackowych/wolnostojące (RT) oraz moce znamionowe od 500 VA do 3 kVA. Wszechstronna gama produktów zapewnia kompaktową i niezawodną ochronę w przystępnej cenie, gwarantując bezpieczną pracę w szerokim zakresie zastosowań IT i przemysłowych, takich jak serwery, sieci i pamięci masowe oraz bankomaty.

„W instalacjach, które muszą mierzyć się z ograniczoną ilością przestrzeni, trudne może okazać się umieszczenie zasilacza UPS zapewniającego niezawodne zabezpieczenie systemów zasilających. Dlatego Eaton opracował serię 5SC pod kątem zastosowań w nawet najmniejszych obudowach: modele do szaf rackowych 1000/1500 można wpasować w krótkie obudowy o szerokości zaledwie 500 mm. Kompaktowe modele wolnostojące pasują też doskonale do zintegrowanych rozwiązań, takich jak biletomaty, kioski i bankomaty, w przypadku których dostęp do niezawodnego zasilania jest niezbędny, aby umożliwić bezpieczne ukończenie bieżących transakcji. W związku z tym w urządzeniach tej serii spełniono wymogi norm CE i CTUV-US, umożliwiając ich globalne zastosowanie przez producentów maszyn i integratorów” – mówi Stephane Lacroix, kierownik ds. produktów w Eaton.

Seria 5SC została stworzona, aby zapewnić efektywne zarządzanie i monitorowanie: wszystkie modele posiadają interfejs LCD pełniący rolę osobistego panelu sterowania i zapewniającego w czasie rzeczywistym ważne informacje dotyczące statusu zasilacza UPS, poziomu obciążenia i naładowania akumulatora oraz różne inne parametry, których zestaw można konfigurować. Sinusoidalny sygnał wyjściowy gwarantuje kompatybilność z nowoczesnym, szczególnie wrażliwym sprzętem IT, a możliwość regulacji czułości wejściowego kształtu fali umożliwia przystosowanie zasilacza UPS do specyficznych środowisk.

Wszystkie modele są wyposażone w porty USB i porty szeregowe umożliwiające automatyczną integrację ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi. Poza tym modele do szaf rackowych i modele RT (w których zasilacz UPS może być montowany w szafie rackowej albo wykorzystywany jako urządzenie wolnostojące) są dodatkowo wyposażone w opcjonalne gniazdo umożliwiające montaż karty do zarządzania sieciowego lub karty szeregowej/przekaźnikowej, zapewniając tym samym lepszą komunikację. Dzięki wdrożeniu tego gniazda modele do szaf rackowych i modele RT są kompatybilne ze wszystkimi rozwiązaniami do zarządzania sieciowego firmy Eaton oraz głównymi środowiskami wirtualnymi VMware, RedHat, Citrix i HyperV.

Aby zminimalizować koszty i zoptymalizować żywotność produktów, w serii 5SC zastosowano opatentowaną przez Eaton technologię ABM przedłużającą żywotność akumulatora nawet o 50% dzięki ładowaniu akumulatora tylko wtedy, gdy to konieczne.

Dodatkowe informacje dotyczące serii 5SC dostępne są na stronie www.eaton.eu/5SC.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl/powerqualit