Niezawodny czujnik nachylenia

361

Pomiar nachylenia przy dużej odporności na wstrząsy i wibracje. Czujnik nachylenia IMU F99 zapewnia bardzo dobrą stabilność w zastosowaniach mobilnych w maszynach budowlanych i robotach. Zintegrowany żyroskop kompensuje przyspieszenia, zapewniając dużą dokładność pomiaru. To sprawia, że model IMU F99 jest znacznie lepszym wyborem, niż konwencjonalne czujniki statyczne.

Czujniki nachylenia są w stanie dostarczać niezwykle dokładnych wyników pomiaru w warunkach statycznych, natomiast ich działanie może zostać zniekształcone przez efekty przyspieszenia. Jednakże, w koparkach, łyżkach do ładowarek kołowych i wysięgnikach maszyn rolniczych, często wymagany jest pomiar nachylenia właśnie podczas ruchu. Konwencjonalne, statyczne czujniki nachylenia opierają się na pomiarze siły grawitacji, ale reagują również na wszelkie inne siły. Wraz ze zmianą przyspieszenia, zmienia się również wartość nachylenia.

Maszyny mobilne wymagają ustawienia kąta wysięgnika podczas jazdy

W pojazdach i urządzeniach mobilnych oznacza to, że przyspieszanie, hamowanie, siły odśrodkowe działające w zakrętach oraz wszelkie wibracje, występujące podczas jazdy, mogą zakłócać wynik pomiaru. Aby zapewnić dużą dokładność w warunkach dynamicznych, należy skompensować te wpływy. Właśnie z uwagi na to, firma Pepperl+Fuchs opracowała innowacyjną serię czujników IMU F99 do pomiarów mobilnych. Dodanie żyroskopu umożliwia w ich przypadku pomiar nachylenia w warunkach dynamicznych, również podczas ruchu.

Czujnik IMU F99 może być stosowany we wszystkich maszynach mobilnych do pomiaru położenia, sterowania i pozycjonowania wysięgników oraz w systemach zapobiegających przewróceniu, systemach ograniczania kąta skrętu i systemach ważenia.

Źródło: PEPPERL + FUCHS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj