Łatwy montaż rozdzielni instalacyjnych

739

Rozdzielnie instalacyjne są centralnymi komponentami infrastruktury elektrycznej w budynkach, centrach danych i obiektach przemysłowych. Rittal właśnie zmodernizował swoje rozdzielnie instalacyjne ISV systemu modułowego Ri4Power. Zoptymalizowany zestaw montażowy pozwala na jeszcze łatwiejszą i szybszą integrację modułów ISV z systemami szaf sterowniczych TS 8 i SE 8 oraz z obudową sterowniczą Kompakt AE.

Zoptymalizowana wersja zestawu montażowego to nie tylko lepsza obsługa i szybsza instalacja, lecz – dzięki mniejszym opakowaniom – także znacznie efektywniejsze magazynowanie i transportowanie. Zestawy montażowe mogą być używane również w przypadku szaf o takich samych wymiarach w wersjach ze stali nierdzewnej. Tym samym Rittal oferuje od ręki rozwiązanie rozdzielni instalacyjnych także do surowych warunków otoczenia.

Dużą zaletą zestawu montażowego Rittal ISV jest wyjmowana rama nośna stelażu rozdzielni. Dzięki temu montaż urządzeń oraz okablowanie można przeprowadzić sprawnie i wygodnie poza szafą. Po okablowaniu ramę wraz ze wszystkimi urządzeniami po prostu umieszcza się w zestawie montażowym i zabezpiecza sworzniami. Aby zredukować koszty, rama nośna złożona jest tylko z faktycznie potrzebnych poprzeczek. Rittal zrezygnował ze zbytecznych poprzeczek profilowych – mimo to gwarantując wystarczającą elastyczność zabudowy. W ten sposób do dyspozycji użytkowników jest większa przestrzeń pod zabudowę urządzeń i innych materiałów wyposażenia.

Rozdzielnia instalacyjna Rittal ISV bazuje na seriach szaf sterowniczych TS 8 i SE 8 dla rozdzielni wolnostojących oraz na obudowie sterowniczej AE dla rozdzielaczy naściennych. Wyposażenie rozdzielni w urządzenia elektryczne, jak wyłączniki nadmiarowo-prądowe, bezpieczniki i złącza zaciskowe, odbywa się za pomocą modułów ISV. Moduły te są dostępne w różnych wersjach, w zależności od instalowanych urządzeń lub wymaganych funkcji.

Do integracji modułów ISV z różnymi systemami szaf są potrzebne zestawy montażowe. Służą one do mocowania ramy nośnej modułu ISV, a w zestawie mają dokładnie dopasowaną ramę osłonową zabezpieczającą przez dotykiem. Rama osłonowa chroni przed dotykiem pomiędzy osłonami modułów ISV a ramą szafy sterowniczej.

źródło: http://www.rittal.pl