Łatwo jak nigdy dotąd – indywidualne konfigurowanie i zamawianie szaf sterowniczych z RiPanel

537

Przejrzyste projektowanie w 3D skomplikowanych produktów, takich jak systemy obudów i szaf sterowniczych, konfigurowanie i szybkie zamawianie wraz z informacją o cenach. Jest to możliwe dzięki nowemu, darmowemu narzędziu do konfiguracji szaf sterowniczych Rittal RiPanel. Pozwala na indywidualne konfigurowanie i zamawianie obudów online i szaf sterowniczych wraz z akcesoriami. Ponadto w nowej wersji na bieżąco pojawiają się aktualne informacje zarówno o cenie, jak i dostępności produktów.  

Specjaliści z Rittal w dziedzinie oprogramowania nie ograniczyli się tylko do opracowania prostego narzędzia doboru seryjnych obudów i szaf sterowniczych. Wymagania w prefabrykacji aparatury sterowniczej i rozdzielczej są znacznie większe. Projektanci i konstruktorzy urządzeń potrzebują narzędzi umożliwiających również łatwą i indywidualną konfigurację szaf sterowniczych – wraz z pasującymi akcesoriami, kontrolami poprawności pozwalającymi uniknąć błędów, wizualizacją w 3D, bibliotekami z predefiniowanymi układami nawierceń oraz bezpośrednim połączeniem ze sklepem internetowym. Poza tym użytkownicy mogą teraz importować i umieszczać indywidualne wycięcia, czyli można zrealizować nawet nietypowe wymagania konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

Projektanci urządzeń w konfiguratorze Rittal RiPanel otrzymują wysokowydajne narzędzie do konfiguracji – dzięki łatwej obsłudze, wysokiej transparentności i spójności wzdłuż całego procesu projektowania, zamawiania oraz produkcji.

Indywidualność pomimo produkcji seryjnej – łatwe zamawianie jednym kliknięciem

Możliwe są najróżniejsze, indywidualne rozwiązania. Podczas przygotowywania szafy sterowniczej do obróbki mechanicznej użytkownik RiPanel może na życzenie skorzystać także z predefiniowanych układów otworów i wycięć. Umieszczanie wycięć odbywa się teraz w wizualizacji 3D. W ten sposób użytkownik zawsze widzi dokładnie w przestrzeni, gdzie znajdują się jego otwory względem innych części szafy. Towarzyszy temu wykaz komponentów, dzięki czemu użytkownik otrzymuje informację o wybranych częściach i – w połączeniu ze sklepem internetowym – ma wgląd w całkowite koszty projektu. W trakcie konfiguracji widoczny jest aktualny koszt danego zestawienia – nie tylko w przypadku zamówienia seryjnego.

Transparentne koszty ułatwiają wybór między różnymi wariantami. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zamówić potrzebne części w sklepie internetowym MyRittal. Gdy liczy się czas, klienci zyskują na serwisie dostaw w 24/48 h.