Innowacyjne technologie Schneider Electric zaprezentowane na targach Hannover Messe 2016

711

Schneider Electric, globalny lider w zarządzaniu energią i automatyce zaprezentował podczas największych targów Innowacji Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2016 najnowsze technologie przemysłowe, które zmienią podejście do dystrybucji energii oraz automatyki. To efekt zmian i wyzwań przed którymi stoi dziś cały świat.

W chwili obecnej na globalnym rynku zachodzą zmiany, które są wynikiem postępujących megatrendów. Spowodują one, że w roku 2050 miasta będą zamieszkane przez dodatkowe 2,5 miliarda ludzi, którzy będą posiadać dodatkowe 50 bilionów urządzeń podłączonych do sieci. W związku z tym zużycie energii w całej gospodarce w ciągu 25 lat wzrośnie o 80%, a w samym przemyśle o 50% w ciągu najbliższych 35 lat. To wszystko sprawia, że Schneider Electric wprowadza innowację na każdym poziomie swojej działalności, pomagając zapewnić, lepszy dostęp do energii, lepsze połączenie urządzeń i systemów, sprawniejszą dystrybucję energii oraz efektywność energetyczną.

Rolą Schneider Electric jest bycie dostawcą i partnerem technologicznym, który pomoże te cele osiągnąć. Mamy wyjątkową możliwość skorzystania z zaawansowanej technologii i połączenia obszarów IT i OT. Inteligentne rozwiązania, które tworzymy w wyniku połączenia tych dziedzin wiedzy, pozwalają automatycznie mierzyć, monitorować oraz kontrolować zapotrzebowanie i konsumpcję energii. Kiedy połączymy automatykę i energetykę z oprogramowaniem i analityką otrzymamy wysoki poziom inteligencji operacyjnej, pozwalającej podejmować lepsze decyzje biznesowe, właściwie natychmiast. To połączenie pozwala na uzyskanie lepszej efektywności w różnych sektorach, które dziś pochłaniają 70% produkcji energii.

Dlatego też w trakcie tegorocznych targów Schneider Electric zaprezentował grono nowych rozwiązań, które są odzwierciedleniem działań firmy w zakresie innowacji. Podczas konferencji prasowej zaprezentowana została nowa generacja włączników niskiego napięcia o dużej mocy Masterpact MTZ, które łączą legendarną wydajność i niezawodność firmy z nowymi cyfrowymi możliwościami. Swoją premierę w Hanowerze miało również udoskonalone rozwiązanie Easergy P5, które wyznacza nowe standardy w zakresie ochrony oraz kontroli i jest podstawą nowego podejścia firmy do dystrybucji energii. Zaprezentowane zostały również rozwiązania dla mikro centrów danych a także aplikacje Edge Computing jak i te do zastosowań przemysłowych, w tym rodzina aplikacji SmartBunker i SmartShelter.

Tworzone obecnie przez Schneider Electric produkty, to nowa era w której główną rolę odgrywa innowacja i digitalizacja. Więcej informacji i materiałów do pobrania na temat najnowszych rozwiązań znajduje się pod adresem:
https://schneider-electric.app.box.com/s/9xy8sghvqb3kws34qvo3thx3djmxtksa

źródło: Monday PR