Vector 2020 – igus ogłasza nabór do 7 edycji międzynarodowego konkursu dla innowacji w zastosowaniu e-prowadników kablowych

757

Firma igus ogłasza po raz siódmy konkurs na opracowanie oryginalnych, inspirujących, odkrywczych rozwiązań w zakresie systemów prowadzenia energii w ruchu z wykorzystaniem prowadników z przewodami. Finał na targach HannoverMesse 2020. Na zwycięzcę czeka 5 tys. euro.

Oprócz edycji światowej, polski oddział igus również nagrodzi najlepsze aplikacje. Na zwycięzców czeka nawet 2000 zł.

Polimerowe e-prowadniki przewodów to rozwiązanie technologiczne, które jest dziś nieodłącznym elementem stosowanym w automatyce. Są stosowane powszechnie w całej gamie maszyn, od dźwigów, przez obrabiarki, roboty przemysłowe, kończąc na technologii laboratoryjnej. Zapewniają bezpieczne prowadzenie wiązek kabli dostarczających energię, przesyłających dane, sygnały oraz media, które pracują w nieustannym ruchu.

Firma igus – światowy lider w obszarze rozwiązań plastic motion, którego jedną z dwóch głównych grup produktowych stanowią właśnie prowadniki od lat wspiera innowatorów, którzy konstruują najciekawsze rozwiązania z zastosowaniem tych komponentów. Jedną z takich inicjatyw jest nagroda vector, przyznawana za innowacyjne aplikacje z wykorzystaniem systemów zasilania z e-prowadnikami, przewodami i wężami.

– Jednym z głównych założeń naszej filozofii działania jest wsłuchiwanie się
w potrzeby naszych Klientów. Dzięki takiemu podejściu co roku wprowadzamy na rynek ponad sto nowych produktów, które odpowiadają realnym potrzebom i rozwiązują konkretne, zgłaszane nam problemy –
 mówi Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska. – Konkurs vector wpisuje się w tę filozofię, bo nagradzamy w nim kreatywność i innowacyjność, która służy praktycznym celom.

Konkurs o nagrody vector to międzynarodowa inicjatywa zapoczątkowana przez centralę igus w Kolonii. Zwycięzcy wybrani zostaną przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, prasy branżowej oraz stowarzyszeń, a nagrody zostaną wręczone podczas targów HannoverMesse 2020 (20-24 kwietnia).

Oprócz edycji światowej, igus Polska każdorazowo wyłania i nagradza polskich zwycięzców; tak też będzie i tym razem.

Polska edycja konkursu, podobnie jak międzynarodowa odbywa się co dwa lata i każdorazowo zgłaszane projekty zaskakują innowacyjnością, zaawansowaną techniką oraz kreatywnością. Nad wyborem najciekawszych aplikacji czuwać będzie komisja w skład, której wejdą: Daniel Marzec – Dyrektor Zarządzający igus Polska, Paweł Kruk – Redaktor Naczelny Magazynu Przemysłowego oraz Hubert Kowalczyk – Produkt Manager igus Polska.

Patronat medialny nad konkursem objął Magazyn Przemysłowy, miesięcznik prezentujący zagadnienia techniczne z kluczowych dziedzin przemysłu.

 

Nabór już się rozpoczął i potrwa do 28 lutego 2020 r. Zgłoś swoją aplikację na igus.pl/vector

Polskie jury:

Daniel Marzec – Dyrektor Zarządzający igus Polska

Paweł Kruk – Redaktor Naczelny Magazynu Przemysłowego

 

Hubert Kowalczyk – Produkt Manager igus Polska

Źródło: Igus