Hiszpańska firma Grupo Antolin polega na rozwiązaniach firmy Eaton w celu zapewnienia bezpieczeństwa elektrycznego swoich zakładów produkcyjnych

874

Hiszpańska firmapolega na rozwiązaniach firmy Eaton w celu zapewnienia bezpieczeństwa elektrycznego swoich zakładów produkcyjnych

Firma produkująca części samochodowe posiada obecnie najbardziej zaawansowany poziom bezpieczeństwa elektrycznego

Firma Eaton, specjalista w zarządzaniu energią, ogłosiła implementację swojego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa elektrycznego w centrach przetwarzania danych firmy Grupo Antolin, jednego z największych producentów wnętrz samochodowych na świecie. Firma Grupo Antolin wybrała współpracę z Eaton i Cistec Technology, innowacyjnym integratorem systemów, aby zapewnić najwyższy poziom niezawodności i dostępności swoich centrów przetwarzania danych zlokalizowanych w zakładach produkcyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu Grupo Antolin dysponuje teraz bezpiecznym i niezawodnym systemem zapobiegającym ryzyku związanemu z awarią zasilania.

Odcięcie dopływu prądu mogłoby na przykład doprowadzić do zamknięcia linii produkcyjnych zakładu oraz uszkodzenia sprzętu i narzędzi.Kolejną zaletą nowego rozwiązania jest możliwość zdalnego zarządzania wszystkimi centrami przetwarzania danych zakładów produkcyjnych firmy Grupo Antolin z centrali firmy w Burgos.

Rozwiązanie to opiera się na zasilaczach awaryjnych UPS 9PX firmy Eaton z technologią podwójnej konwersji, zużywających o 40% mniej energii elektrycznej i zwiększających ją o 28%, a także na oprogramowaniu Intelligent Power Manager (IPM) firmy Eaton, które zapewnia narzędzia potrzebne do monitorowania zasobów IT i zarządzania nimi zarówno w środowiskach fizycznych, jak i wirtualnych. W skład wyposażenia nowego systemu wchodzą również styczniki automatycznego wprowadzania rezerwy ATS16 firmy Eaton, które umożliwiają zasilanie urządzeń z dwóch różnych źródeł oraz czujniki wilgotności i temperatury firmy Eaton EMP001 zapewniające monitorowanie warunków środowiskowych urządzeń.

Jordi Cuesta, kierownik ds. kanałów sprzedaży IT w firmie Eaton, mówi: „Dzięki temu projektowi realizowanemu wspólnie z naszym partnerem, firmą Cistec Technology, zapewniamy Grupo Antolin najwyższą wydajność i bezpieczeństwo elektryczne jej sprzętu IT. Dzięki temu firma ma gwarancję dostępności i solidności swojej działalności, mogąc bezproblemowo obsługiwać swoje zakłady produkcyjne”.

Ze swojej strony, Óscar de la Asunción, architekt rozwiązań dla centrów przetwarzania danych z firmy Grupo Antolin, dodaje: „Możliwość automatycznego wyłączania systemu znacznie skróciła czas pracy. Wynika to z faktu, że niekontrolowane i gwałtowne wyłączenie naszych maszyn wirtualnych może mieć wpływ na aktywność w pomieszczeniach IT, działając na walidację z sąsiednimi systemami i powodując konieczność korzystania z ręcznego restartu, który jest długi i uciążliwy”.

„Dzięki wdrożeniu nowego rozwiązania od firmy Eaton, mamy teraz bezpieczny i niezawodny system, który utrzymuje nas przygotowanych na nieplanowane zdarzenia energetyczne. Rozwiązanie to pozwala nam automatycznie zarządzać maszynami wirtualnymi i hostami, dając infrastrukturze większą autonomię i zapobiegając wyłączaniu się systemów, które generuje znaczne koszty”, podkreśla Jesús Tamayo, architekt rozwiązań dla centrów przetwarzania danych w firmie Grupo Antolin.

„To, co najbardziej cenimy w rozwiązaniach firmy Eaton, to ich zdolność do interakcji z wirtualnym środowiskiem VMWare klienta, wraz z oprogramowaniem IPM, które jest kluczem do sukcesu tego projektu”, mówi Juan Izquierdo, manager ds. rozwoju sprzedaży w firmie Cistec Technology. „Biorąc pod uwagę wyniki tego projektu, firma Eaton stała się obecnie naszym najchętniej wybieranym producentem sprzętu w środowisku UPS”, dodaje Juan Izquierdo.

Dzięki dobrym wynikom tego wspólnego projektu, Grupo Antolin planuje kontynuować współpracę z firmą Eaton. W końcu nadal istnieje jeszcze około 60 zdalnych urządzeń, które należałoby wymienić.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale(@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.