Firma igus odpowiedzialna ekologicznie

754

Spółka igus, w tym również polski oddział wprowadza program recyclingu polimerowych prowadników kablowych. Każda firma może oddać zużyty prowadnik zamiast wyrzucać go na śmieci. Dzięki temu tworzywo trafia do powtórnego obiegu.

Spółka igus – światowy lider w produkcji dedykowanych przemysłowi rozwiązań motion plastics wprowadza proekologiczny program „eko-prowadnik igus®”, w ramach którego każda firma może oddać do recyclingu zużyty prowadnik kablowy. Co ważne – nie chodzi jedynie o prowadniki dostarczane przez igus, ale dowolnego producenta.

– Pod koniec okresu użytkowania prowadniki są zazwyczaj po prostu usuwane, razem z innymi odpadami z tworzyw sztucznych. Prawdziwy recykling występuje tutaj rzadko, ponieważ przetwarzanie odpadów w użyteczny granulat (mielenie ich) jest bardzo kosztowne – mówi Hubert Kowalczyk, manager produktu e-prowadniki igus Polska. – Nasza inicjatywa polega na tym, że Klienci wysyłają na adres naszej firmy odbieramy zużyte prowadnikii dbamy o ich recycling, czyli o to, żeby tworzywo otrzymało nowe życie.

Choć polimerowy prowadnik nie jest porównywalny z plastikowymi opakowaniami lub innymi, jednorazowymi produktami z tworzyw sztucznych, to jednak – jak każdy wyrób tego typu – generuje odpady, które stanowią poważny problem, nie tylko dla środowiska.


Kampania „eko-prowadnik igus®”, wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest bliska filozofii działalności firmy.

 Źródło: Igus