Firma Distrelec wprowadza do sklepu internetowego cyfrowy sterownik silnika DMC60C firmy Digilent

762

Firma Distrelec, wiodący europejski dystrybutor elektroniki, automatyki i technologii pomiarowych, wprowadza do sprzedaży internetowej cyfrowy sterownik silnika DMC60C firmy Digilent — czołowego producenta rozwiązań do projektowania układów elektrycznych. Nowy nabytek do kategorii komputerów jednopłytkowych spotkał się z ciepłym przyjęciem klientów Distrelec z sektora badań i edukacji, m.in. dlatego, że produkt ten został dopuszczony do wykorzystywania podczas międzynarodowego konkursu FIRST Robotics.

Konkurs FIRST Robotics przyciąga uczniów szkół średnich z całego świata — ich zadaniem jest opracowanie i zbudowanie funkcjonalnych robotów, które następnie będą konkurować w serii różnych zadań. W konkursie obowiązują bardzo surowe zasady i wszystkie roboty zgłoszone do konkursu są dokładnie sprawdzane przed dopuszczeniem do rywalizacji. Doceniając znaczenie tego konkursu oraz innych podobnych przedsięwzięć, mających kluczowe znaczenie w inspirowaniu przyszłych liderów w dziedzinie nauk ścisłych i technologii, Digilent stworzył model DMC60C zgodnie z wymogami tego typu rywalizacji.

Alex Wong, kierownik ds. sprzedaży w firmie Digilent, powiedział: „DMC60C to wydajny, kompaktowy sterownik silnika przeznaczony do wszelkich zastosowań wymagających zastosowania silników szczotkowych DC 12 V, który został zatwierdzony do wykorzystania w konkursie FIRST Robotics. Urządzenie DMC60C jest wyposażone w narzędzie do konfiguracji sieci internetowej, które można zainstalować w dowolnej aplikacji roboRIO skonfigurowanej z wykorzystaniem FRC. To narzędzie umożliwia konfigurację na żywo kilku parametrów DMC60C, w tym stałych PID pętli zamkniętej. Dzięki temu urządzenie DMC60C jest idealnym elementem w każdym układzie robotycznym”.

DMC60C jest wyposażony w wiele układów sterowania, które mogą być używane z elementami sterowania w pętli otwartej lub zamkniętej, a wskaźniki LED umożliwiają szybkie wyświetlanie stanów i błędów. Płynne i precyzyjne sterowanie silnikiem jest wspomagane przez szybką częstotliwość przełączania wyjść. Urządzenie wyposażono w solidne przewody wejścia/wyjścia do różnych zastosowań.

Steve Herd, dyrektor działu ofert dla klientów i zarządzania produktem, skomentował nową technologię: „Najnowszy produkt Digilent dostępny w ofercie Distrelec zapewnia uczniom, badaczom i programistom rozwiązanie dostosowane do ich potrzeb związanych z zastosowaniami robotyki. W firmie Distrelec rozumiemy, że dzięki dostarczaniu klientom odpowiednich narzędzi, zasobów i produktów umożliwiających im poznanie możliwości tych zastosowań wspieramy przyszłość technologii oraz tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań”.

Aby zobaczyć urządzenie Digilent DMC60C w sklepie internetowym Distrelec, należy kliknąć poniższe łącze:https://www.elfadistrelec.pl/pl/cyfrowy-sterownik-silnika-dmc60c-pwm-can-digilent-410-334/p/30133817?track=true&no-cache=true

Źródło: Distrelec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj