Energetab 2019: Rittal i Eplan na międzynarodowych targach energetycznych

760

We wtorek, 17 września 2019 roku w Bielsku-Białej rozpoczęły się targi branży energetycznej Energetab, które sąo kazją do zaprezentowania Zintegrowanego Łańcucha Wartości – wspólnego  rozwiązania Rittal i Eplan, opierającego się na systemowym podejściu do optymalizacji procesu prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic.

Zastosowanie Zintegrowanego Łańcucha Wartości, jak podczas targów Energetab, zaznaczyli eksperci marki Rittal i Eplan, może przynieść przedsiębiorcom wiele korzyści – począwszy od zmniejszenia kosztów i skrócenia czasu, po zwiększenie wydajności produkcji. W trakcie targów Energetab przedstawiono m.in. proces przebiegu Zintegrowanego Łańcucha Wartości.

Oprogramowanie Rittal do szaf sterowniczych i rozdzielnic jest kompatybilne z oprogramowaniem Eplan. Dzięki temu możemy zrobić wstępną wizualizację szafy sterowniczej w naszym oprogramowaniu – zaprojektować jej konfigurację oraz niezbędne do jej wyposażenia elementy mechaniczne, które następnie przenosimy do oprogramowania Eplan. Tam z kolei można już wyposażać szafy w inne komponenty, w tym dodatkową aparaturę elektryczną czy też elektronikę. A więc chcąc stworzyć kompletną szafę sterowniczą wraz z jej aparaturą, za pomocą oprogramowania Rittal i Eplan, najpierw tworzymy cyfrowego bliźniaka, czyli odpowiednik tego, co chcemy uzyskać w rzeczywistości – powiedział Bartosz Kaźmierczyk, produkt manager firmy Rittal.

Jednym z prezentowanych elementów był także innowacyjny system Ri4Power VX25 – rozwiązanie, które jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną.

W porównaniu do innych tego typu systemów, zyskujemy ok. 40 proc. większą obciążalność prądową przy zachowaniu tych samych przekrojów szyn. Dzięki temu zredukowano koszty instalacji, a przestrzeń potrzebnado zabudowy została pomniejszona– podkreślił Bartosz Kaźmierczyk.

Obok Zintegrowanego Łańcucha Wartości, odwiedzający mogli poznać także inne, znajdujące zastosowanie w sektorze energetycznym produkty marki Rittal, w tym rewolucyjne klimatyzatory do szaf sterowniczych.

To pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku i zupełnie nowy wymiar efektywności energetycznej klimatyzacji. Wszystko dzięki komponentom z regulacją obrotów
i technologii „heatpipe”, które pozwalają na oszczędność energii do 75 proc. w porównaniu do innych, dostępnych obecnie klimatyzatorów do szaf sterowniczych
– mówił podczas Energetab Marcin Lisowski, produkt manager firmy Rittal.

Działanie Zintegrowanego Łańcucha Wartości oraz inne rozwiązania marki Rittal i Eplan będą prezentowane do czwartku, 19 września w strefie L3 na stoisku numer 7.

 Źródło: Rittal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj