Eaton prezentuje zasilacz UPS 9PHD przeznaczony do pracy w trudnych warunkach

744

Eaton, firma zajmująca się zarządzaniem energią, wprowadziła do oferty przemysłowy zasilacz UPS nowej generacji, przeznaczony do pracy w transporcie morskim. Zasilacz 9PHD został zaprojektowany z myślą o odporności na trudne warunki pracy oraz niezawodnym działaniu najważniejszych instalacji w wymagających środowiskach przemysłowych i w transporcie morskim. Nowy przemysłowy zasilacz UPS ma zaawansowany rdzeń i modułową konstrukcję, co przekłada się na najwyższą na rynku sprawność oraz optymalne koszty eksploatacji, bez pogorszenia poziomu niezawodności i bezpieczeństwa.

„Dla wielu naszych klientów niezawodne źródło zasilania jest podstawowym elementem bezpieczeństwa procesów w trudnych warunkach i szczególnie wymagających środowiskach pracy. Wybieranie drogi na skróty w kwestiach bezpieczeństwa nie jest dobrym rozwiązaniem, ale z drugiej strony firmy muszą uważnie kontrolować koszty swojej działalności” – mówi Kalle Roselli, menedżer produktu, Eaton EMEA. „Zasilacz 9PHD cechuje zarówno wytrzymałość, jak i sprawność przekraczająca 96% w trybie podwójnej konwersji oraz 99% w trybie podwyższonej sprawności ESS (Energy Saver System). W połączeniu z dużą elastycznością w zakresie konfiguracji i rozbudowy pomaga to nam spełniać konkretne wymagania klientów dotyczące zasilania i dbać o ciągłość ich procesów”.

Zasilacz 9PHD jest dostępny w zakresie mocy od 40 kVA do 200 kVA oraz w dwóch rozmiarach ram, w zależności od wymaganej mocy i konfiguracji transformatora. Dzięki licznym opcjom adaptacji zasilacz UPS można dostosować do pracy w wielu różnych gałęziach przemysłu. Poziom ochrony przed wnikaniem zanieczyszczeń IP54 zapewnia wytrzymałość w trudnych warunkach przemysłowych. Zasilacz przeszedł również badania pod kątem wytrzymałości w warunkach sejsmicznych i wysokiego poziomu drgań. Nowy przemysłowy zasilacz UPS jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach. Dostępny jest również w wersjach z transformatorem wewnętrznym, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania w systemach monitoringu, ochrony i kontroli oraz w produkcji.

Ponieważ zasilacze UPS często pracują w miejscach trudno dostępnych i oddalonych, na przykład na platformach wiertniczych, statkach i obiektach na nabrzeżu, zdarza się, że ich instalacja i serwisowanie jest utrudnione. Dlatego też zasilacz Eaton 9PHD charakteryzuje się modułową konstrukcją, która ułatwia instalację i konserwację. Zasilacz zapewnia wygodny dostęp od przodu i dużo miejsca do podłączenia przewodów, co ułatwia szybkie podłączanie nawet w instalacjach wymagających podwójnego okablowania. Elementy dodatkowe, takie jak zaczepy do podnoszenia i kółka, ułatwiają przemieszczanie ciężkich urządzeń podczas instalacji, demontażu i serwisowania.

Zasilacz 9PHD do zastosowań w transporcie morskim i obiektach morskich został zaprojektowany specjalnie pod kątem spełniania wymogów armatorów, stoczni i integratorów systemów. Ze względu na stale zaostrzane przepisy dostępny jest również z certyfikatem klasyfikacji morskiej.

źródło: www.eaton.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj