Bosch zaprezentował najmniejszy i niezwykle wydajny czujnik ciśnienia barometrycznego

784

Na targach CES 2017 Bosch Sensortec zaprezentował model BMP380 – najmniejszy i najwydajniejszy czujnik ciśnienia barometrycznego o bardzo kompaktowych wymiarach 2,0 x 2,0 x 0,75 mm³. 

Czujnik BMP380 jest przeznaczony dla rozwijających segmentów rynku, takich jak gry elektroniczne, sport i rekreacja oraz ochrona zdrowia, ale także nawigacja w budynkach i w terenie. Drony, smartfony, tablety, osobiste urządzenia elektroniczne i inne urządzenia mobilne mogą w bardziej precyzyjny sposób wykrywać zmiany wysokości dzięki pomiarowi ciśnienia barometrycznego.

Wiele możliwości zastosowań: drony czy osobiste urządzenia elektroniczne
Czujnik BMP380 został zaprojektowany z myślą o jak największej elastyczności: rozwiązanie typu Single Package można zintegrować w wielu istniejących i przyszłych koncepcjach oraz urządzeniach.
Typowym obszarem zastosowań czujnika BMP380 jest stabilizacja wysokości lotu dronów. Informacja o wysokości poprawia stabilność lotu i precyzję lądowania. Ułatwia to sterowanie dronami i sprawia, że mogą być one wykorzystywane do większej liczby zadań. Czujnik BMP380 poprawia także dokładność, z jaką osobiste urządzenia elektroniczne i smartfony mierzą spalanie kalorii. Na przykład aplikacje liczące kroki mogą dzięki zastosowaniu czujnika stwierdzić, czy użytkownik wchodzi lub schodzi ze schodów i uwzględnić ten fakt w obliczaniu spalania kalorii. Szczególnie w terenie górzystym biegacze i rowerzyści mogą zdecydowanie precyzyjniej niż do tej pory mierzyć swoją wydolność. Także w przypadku systemów nawigacyjnych wykorzystywanych w budynkach i w terenie oraz podczas lokalizowania pozycji nowy czujnik w smartfonach, tabletach i osobistych urządzeniach elektronicznych gwarantuje nieosiągalną dotychczas dokładność. Dzięki danym o wysokości można ustalić piętro w budynku. Zwiększa się także precyzja działania tradycyjnej nawigacji terenowej, wykorzystującej GPS.

Precyzyjne i niezwykle proste w użyciu
Nowa pamięć FIFO o pojemności 512 bajtów i funkcja Interrupt umożliwiają zapisywanie i łatwy dostęp do wartości ciśnienia, a także mierzonej równocześnie temperatury. Ułatwia to nie tylko obsługę, ale także obniża zużycie prądu do zaledwie 2,0 µA przy częstotliwości 1 Hz w trybie pracy. Czujnik wykonuje jeszcze dokładniejsze pomiary niż podobne czujniki poprzedniej generacji, a jego zakres pomiaru wynosi od 300 hPa do 1.250 hPa. Testy praktyczne prowadzone w warunkach rzeczywistych potwierdzają wysoką dokładność względną, która wynosi ±0,06 hPa (±0,5 m) w zakresie temperatur od 25 °C do 40 °C. Dokładność absolutna w przedziale od 300 do 1.100 hPa wynosi ±0,5 hPa w zakresie temperatur od 0 °C do 65 °C.

Czujnik BMP380 łączy atrakcyjną relację jakości do ceny z energooszczędnością. Ponadto nowy czujnik ciśnienia barometrycznego oferuję większą elastyczność, jeśli chodzi o wykorzystanie miejsca, ponieważ dzięki bardzo kompaktowym wymiarom (2,0 x 2,0 x 0,75 mm³) spełnia najnowsze wymagania przemysłowe i jest o ponad jedną trzecią mniejszy od swojego poprzednika, modelu BMP280.

– Jesteśmy pod wrażeniem możliwości, jakie oferuje czujnik BMP380 projektantom pracującym nad doskonaleniem produktów – mówi Jeanne Forget, zastępca prezesa działu globalnego marketingu w spółce Bosch Sensortec. – Czujnik ten przekonuje zakresem pomiarowym, dokładnością i kompaktowymi wymiarami. Zapewnia także lepszą nawigację w terenie i zmniejsza zależność urządzeń od jakości sygnału GPS.

Zaawansowane funkcje i imponujące parametry techniczne czujnika BMP380 są wynikiem ponad dziesięcioletniego doświadczenia firmy Bosch w produkcji czujników ciśnienia MEMS. To firma Bosch opracowała całkowicie nowy proces APSM (Advanced Porous Silicon Membrane), który wykorzystano przy produkcji ponad miliarda czujników ciśnienia MEMS dla segmentu elektroniki użytkowej, Bosch zajmuje dzięki temu pozycję światowego lidera w produkcji czujników ciśnienia barometrycznego.

Więcej: www.bosch.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj