Błysk inteligencji

786

Wraz ze specjalistami ze Steinel, firmy zajmującej się technologicznymi rozwiązaniami z obszaru czujników do układów LMS, TRILUX opracował intuicyjny system zarządzania oświetleniem. Livelink pozwala na optymalne dostosowanie parametrów światła do sytuacji w pomieszczeniu na zupełnie nowych zasadach.

W zależności od obszaru zastosowania, zadaniem systemów zarządzania oświetleniem jest utrzymanie korzystnych warunków na danym stanowisku bądź realizacja zadanej sceny świetlnej. Livelink, nowość będąca owocem połączonych wysiłków firm TRILUX oraz Steinel, pozwala pełnić te funkcje sprawniej i prościej niż jakiekolwiek inne rozwiązanie.

Aplikacja daje dostęp do predefiniowanych przypadków zastosowań, pozwalających na ustawienie w kilka kliknięć optymalnych parametrów oświetleniowych dla danej przestrzeni. Według szacunków, standardowe konfiguracje świateł zainstalowane wraz z programem zaspokajają potrzeby 80% typowych użytkowników. W pozostałych przypadkach, możliwe jest stworzenie, samodzielnie lub we współpracy z ekspertami TRILUX, rozwiązań szytych na miarę do konkretnego obiektu. Konfiguracja i dodawanie do grup określonych, podłączonych do systemu DALI źródeł światła odbywa się poprzez przeciągnie symbolizujących ich ikon po ekranie tabletu. Raz ustawione parametry można później dowolnie modyfikować – na przykład w wypadku, gdy zmieni się sposób korzystania z danego pomieszczenia. Aplikacja pozwala również na import projektów stworzonych w Dialuksie bądź AutoCADzie. Obsługiwane są przez nią zarówno automatyczne, półautomatyczne, jak i bezpośrednie systemy zarządzania oświetleniem.

źródło: www.trilux.com