Zrealizuj cel zero wypadków dzięki drukowi znaków bezpieczeństwa

692

Wszędzie tam, gdzie w miejscu pracy pojawia się ryzyko, zazwyczaj wiele czasu zajmuje zamawianie i oczekiwanie na nowe znaki bezpieczeństwa, które będą ostrzegać pracowników przed zagrożeniami i wskazywać im, w jaki sposób można uniknąć wypadku. Używając profesjonalnej drukarki do znaków oraz oprogramowania, firmy mogą projektować, drukować i wdrażać nowe znaki o wiele szybciej, dzięki czemu zmniejszają liczbę wypadków w pracy i tym samym wspierają realizację programu zero wypadków.

Zmniejszenie liczby wypadków w miejscu pracy
Według Eurostatu w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii w 2012 r. miało miejsce 2,5 miliona wypadków w miejscu pracy bez ofiar śmiertelnych (absencja minimum czterodniowa) oraz 3515 wypadków śmiertelnych. Liczby te wskazują, że jest sporo do poprawy w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy i zmniejszenia kosztów z tym związanych. Pomyśl o tym, że zwykły znak bezpieczeństwa może sprawić, że pracownik nie straci palca lub wypadek, któremu ulegnie, nie będzie miał tak poważnych skutków, dzięki zastosowaniu oznaczenia nakazującego stosowanie odpowiednich środków ochrony.

Używaj znaków bezpieczeństwa
Znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze, pierwszej pomocy, ewakuacji lub pożarowe mają kluczowe znaczenie dla realizacji programu zero wypadków, którego celem jest zmniejszenie liczby wypadków w miejscu pracy do absolutnego minimum. Główną zaletą znaków bezpieczeństwa jest to, że w łatwy sposób przekazują one istotne informacje w miejscu, w którym są one najbardziej potrzebne, po to, by uniknąć wypadków. Mogą to być np. procedury bezpiecznej pracy znajdujące się obok urządzenia, informacja o czynniku roboczym w rurociągu czy też znaki ostrzegawcze przy wejściu do strefy niebezpiecznej.

Korzyści druku w zakładzie
Drukarki i oprogramowanie do znaków bezpieczeństwa firmy Brady umożliwiają użytkownikom tworzenie trwałych standardowych i zindywidualizowanych znaków w szerokiej gamie kształtów, kolorów i rozmiarów. Jeżeli w środowisku pracy pojawi się zagrożenie, wystarczy podejść do drukarki i stworzyć znaki z komunikatem dla pracowników o zachowaniu środków ostrożności. Taka drukarka stanowi nieodzowną pomoc przy realizacji programu zero wypadków.

Napisz do nas na adres emea_request@bradycorp.com i zamów broszurę dotyczącą drukarek do znaków bezpieczeństwa i drukarek zakładowych.