Wiha speedE® – dołącz do rewolucji w dziedzinie wkrętaków

928

 „Drive with speed, fix with feeling”. Firma Wiha dokonuje przełomu w dziedzinie narzędzi ręcznych i wprowadza do oferty pierwszy na świecie wkrętak Wiha z napędem elektrycznym. SpeedE®, bo o nim mowa, znacząco zwiększy szybkość pracy profesjonalnych elektryków.

Umieszczony w narzędziu silnik elektryczny pozwala na wkręcenie śruby z momentem o wartości maks. 0,4 Nm, a następnie jej ręczne dokręcenie – już z pełnym wyczuciem, podobnie jak przy użyciu tradycyjnego wkrętaka. Całość dopełnia innowacyjna, elektryczna grzechotka. Unikatowy, 3-etapowy proces wkręcania przy użyciu narzędzia SpeedE® umożliwia znacznie szybszą, wydajniejszą i lepiej kontrolowaną pracę – w pełni bezpieczną dla materiału oraz samego fachowca.

Nowy wkrętak firmy Wiha, wyposażony w napęd elektryczny, to absolutna rewolucja w dziedzinie szybkości i komfortu pracy. Innowacyjna funkcja „speed” w znacznym stopniu skraca czas wkręcania śrub oraz zmniejsza siłę, jakiej należy użyć podczas wykonywania wymagających połączeń śrubowych. Dzięki temu, użytkownicy korzystający ze speedE® osiągają cel przynajmniej dwa razy szybciej w porównaniu z ręczną metodą wkręcania oraz zauważalnie poprawiają efektywność i komfort codziennej pracy. Co więcej, oszczędzają swoje siły i w jeszcze większym stopniu chronią najważniejszy kapitał – swoje zdrowie.

Poza zintegrowaną funkcją ochrony materiału przy momencie obrotowym maks. 0,4 Nm, istnieje możliwość ręcznego regulowania wkręcania z pełnym wyczuciem w zakresie do 8 Nm lub dokręcania do oporu. W połączeniu z bitami Wiha VDE, speedE® może być również używany jako pełnowartościowy, bezpieczny wkrętak do pracy z częściami pod napięciem.

Specjalnie opracowany, elektryczny mechanizm precyzyjnej regulacji przenoszenia siły, w połączeniu z kontrolą momentu obrotowego, stanowi niezawodne wsparcie – szczególnie przy wykonywaniu operacji wkręcania wymagających dużej dokładności. Funkcja grzechotki elektrycznej, która eliminuje konieczność ciągłego przytrzymywania, ma zaś niebagatelny wpływ na wydajność i wygodę pracy. Ponadto, zintegrowane światło LED precyzyjnie oświetla stanowisko robocze.

Jednokrotne naładowanie akumulatora wkrętaka speedE® umożliwia wykonanie do 800 połączeń śrubowych, co zapewnia użytkownikom swobodne używanie wkrętaka elektrycznego firmy Wiha przez wiele dni, bez konieczności ponownego ładowania. Standardowe akumulatory wielokrotnego ładowania, zintegrowane z rękojeścią, pozwalają uniknąć wysokich kosztów zakupu osobnego źródła zasilania, co dodatkowo podkreśla zalety eksploatacji wkrętaka speedE®.

Zarówno wielkość, jak i masa narzędzia są porównywalne do tradycyjnych wkrętaków. Dzięki temu, pierwszy na świecie wkrętak elektryczny firmy Wiha, w kompaktowym i lekkim wydaniu, jest idealnym, mobilnym pomocnikiem dla różnych gałęzi przemysłu. Oprócz wspomnianych funkcjonalności, użytkownicy wkrętaka speedE® zyskują maksymalną elastyczność – narzędzie jest kompatybilne z odbiornikami napędu serii Wiha slimBit. Wszystkie bity slimBit firmy Wiha opatrzone certyfikatem VDE, zostały przetestowane indywidualnie i dopuszczone do wykonywania prac pod napięciem 1000 V AC.

Ronny Lindskog, kierownik działu dystrybucji i marketingu firmy Wiha, wyjaśnia: „Jako pionier swojego gatunku, wkrętak SpeedE® stanowi kolejny kamień milowy na drodze rozwoju narzędzi do wkręcania – nie tylko w firmie Wiha. Zakres zastosowań i potencjał tego wynalazku z punktu widzenia użytkowników, sprzedawców detalicznych i całego przemysłu jest przeogromny. Z dumą podkreślamy, że speedE® jest klasą samą w sobie”.

Wkrętak speedE® firmy Wiha można nabyć w specjalistycznych placówkach handlowych w trzech różnych wariantach startowych – w zależności od wymagań i stopnia trudności prac. Oprócz wkrętaka elektrycznego zestaw zawiera dwa akumulatory, dostosowaną do nich przenośną ładowarkę, solidną skrzynkę Sortimo L-BOXX do transportu oraz – w zależności od wariantu – odpowiedni wybór bitów slimBit i adapter dynamometryczny easyTorque.

„Wkrętak speedE® łączy w sobie najwyższe standardy jakości, solidności, wzornictwa, ergonomii i funkcjonalności. Wiele praktycznych zastosowań, intensywna faza rozwoju i szereg testów przeprowadzonych wśród użytkowników doprowadziły nas do przełomu, z którego jesteśmy bardzo dumni. Wkrętak speedE® może teraz podbijać świat. Jest na to gotów, i to jak …”, podsumowuje Lindskog.

Źródło: WIHA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj