Urządzenie do czyszczenia części MEWA BIO-CIRCLE

833

MEWA BIO-CIRCLE to optymalne rozwiązanie w zakresie produkcji, konserwacji i utrzymania maszyn w dobrym stanie. Ręczne czyszczenie części maszyn to jedna z najważniejszych i najczęściej wykonywanych czynności w przemyśle metalowym i w warsztatach, mająca na celu utrzymanie urządzeń w optymalnym stanie. Aby móc łatwo, a zarazem efektywnie usuwać tłuszcze z obrabianych elementów oraz czyścić części maszyn, niezbędne jest odpowiednie urządzenie.  

Firma MEWA oferuje w tym zakresie skuteczne rozwiązanie: MEWA BIO-CIRCLE – stół do czyszczenia części ze specjalnym pędzlem i płynem czyszczącym niezawierającym rozpuszczalników.

Proponując to urządzenie, MEWA, oferująca w całej Europie usługi w zakresie tekstyliów, poszerza swój serwis obejmujący tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku do czyszczenia maszyn i urządzeń o nowy komponent. Stół do ręcznego czyszczenia jest zintegrowany z systemem usług firmy MEWA i obejmuje także jego profesjonalną konserwację – łącznie z uzupełnianiem płynu czyszczącego oraz wymianą zintegrowanych filtrów.

Zużywające się części wymieniane są bezpłatnie, a w przypadku zakłóceń w funkcjonowaniu urządzenia pracownik serwisujący MEWA dokonuje przeglądu, względnie wymiany uszkodzonej części osobiście. Tym samym urządzenie do czyszczenia części – czy to w wersji mobilnej czy też jako stacjonarna myjka – jest zawsze gotowe do użycia.

Nadaje się także do czyszczenia wrażliwych powierzchni aluminiowych

Przy pomocy MEWA BIO-CIRCLE można czyścić części maszyn wykonane ze stali, stali szlachetnej oraz z metali kolorowych. Urządzenie nadaje się także do czyszczenia wrażliwych części wykonanych z aluminium. Czyszczenie takich elementów przy pomocy standardowych urządzeń – metodą na zimno i bez zastosowania specjalnego dodatku – powoduje, że aluminium w procesie utleniania pokrywa się nalotem. Aby jednak można było czyścić także tego typu wrażliwe elementy, MEWA oferuje dodatkowo specjalną ochronę dla aluminium.

Wersja stacjonarna lub mobilna

Urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach – jako mobilne na kółkach oraz jako stacjonarny stół do czyszczenia części. MEWA BIO-CIRCLE Mini daje się łatwo przemieszczać. Dzięki zintegrowanej podstawie umieszczonej na kółkach, może być przemieszczane w dowolne miejsce i ustawiane zawsze tam, gdzie jest akurat potrzebne. W wersji mobilnej urządzenie posiada powierzchnię roboczą o wymiarach (szerokość x głębokość): 610 x 500 mm.

Wersja MEWA BIO-CIRCLE Maxi to stacjonarne urządzenie z dużym stołem roboczym. Jest ono wydajne, trwałe, proste w obsłudze i posiada nośność do 220 kg. Duża powierzchnia robocza o wymiarach (szerokość x głębokość): 880 x 580 mm, umożliwia czyszczenie elementów również większych rozmiarów.

Optymalne wykorzystanie dzięki systemowi zarządzania tekstyliami firmy MEWA

Dzięki zastosowaniu płynu do czyszczenia na bazie wody i bez dodatku rozpuszczalników urządzenie jest jednocześnie ekologiczne i spełnia wszelkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa przewidziane dla tego typu urządzeń. Płyn czyszczący nie zawiera lotnych związków organicznych oraz trujących, łatwopalnych rozpuszczalników. Charakteryzuje się neutralnym pH, jest przetestowany dermatologicznie i bez obaw może wchodzić w bezpośredni kontakt ze skórą, nie powodując obrażeń. Swe działanie zawdzięcza roztworowi wodnemu z naturalnymi mikroorganizmami – to właśnie one powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów. Również dzięki działaniu mikrobów nie wystąpi tutaj efekt nasycenia, znany z urządzeń do czyszczenia metodą na zimno. „Często słyszymy od klientów, że wydajność czyszczenia jest o wiele bardziej stabilna, niż to ma miejsce w przypadku zwykłych urządzeń do czyszczenia części metodᶏ na zimno“, wyjaśnia Piotr Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy MEWA w Polsce.

 

 
MEWA Textil-Management
Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 43 placówki, oferując odzieży roboczą i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów i maty olejowe oraz artykuły bhp. 4500 pracowników obsługuje ponad 165 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii.W 2012 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 528 mln euro.

 

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W 2011 roku MEWA wydawnictwo Verlag Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“. Poza tym, również w 2013 roku MEWA nominowana została do nagrody za „najbardziej zrównoważony produkt/usługę w Niemczech“, kwalifikując się do grona trzech najlepszych niemieckich firm w tej kategorii.  

www.mewa-service.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj