Szybsze tempo wiercenia dzięki nowej konstrukcji: wiertła do metalu Bosch HSS PointTeQ dla profesjonalistów

706
  • Samocentrujące ostrze „PointTeQ“ umożliwia łatwe i szybkie nawiercanie
  • Mniejsze tarcie i szybkie odprowadzanie urobku dzięki oksydowanemu rowkowi wiórowemu
  • Niższy stopień zużycia i długa żywotność wiertła dzięki wyższej prędkości wiercenia

Wiertła Bosch HSS PointTeQ to doskonały osprzęt dla profesjonalistów wykonujących wiercenia w metalu. Z ich pomocą instalatorzy, elektrycy, ślusarze czy konstruktorzy mogą pracować znacznie szybciej niż dotychczas. Samocentrujące ostrze zapobiega ześlizgiwaniu się wiertła z powierzchni materiału. Zapewnia tym samym łatwe nawiercanie i gwarantuje szybsze tempo pracy w porównaniu do innych wierteł do metalu w tym segmencie. Niezależnie od tego, czy użytkownik wierci otwory przelotowe, umożliwiające ułożenie kabli czy rur, czy też otwory nieprzelotowe, potrzebne do połączeń gwintowanych lub nitowanych: wszystkie popularne prace w metalu z użyciem ręcznych wiertarek może teraz wykonać szybko i efektywnie.

Większa wydajność i dłuższa żywotność wierteł dzięki niskiemu stopniowi zużycia
Wysoka prędkość wiercenia wiertłami HSS PointTeQ redukuje tarcie. Ostrze wiertła nie nagrzewa się tak mocno jak w przypadku porównywalnych wierteł do metalu ze standardowym szlifem. Wiertła nie tępią się tak szybko, a ich stopień zużycia jest niższy – zapewnia to większą wydajność pracy i wydłuża żywotność wiertła. Oksydowany rowek wiórowy obniża zjawisko tarcia i przyspiesza odprowadzanie wiórów, co jeszcze bardziej wypływa na efektywność.

Nowe wiertła do metalu HSS PointTeQ są już dostępne w sprzedaży: wiertła o średnicach od 1 do 20 mm dostępne są pojedynczo lub w zestawach.

Źródło: www.bosch.pl