Pomosty przejściowe – rozwiązanie nie tylko przejściowych problemów komunikacyjnych w zakładzie produkcyjnym

803

Organizacja miejsc pracy oraz komunikacji wewnątrz zakładu produkcyjnego to złożone i wieloetapowe zadanie.

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz branży, w jakiej działa, przyświecać mu powinien nadrzędny cel – bezpieczeństwo pracowników. Tym trudniejszy do zrealizowania, im więcej stanowisk i ciągów komunikacyjnych usytuowanych jest nad poziomem podłoża. Z pomocą przychodzą pomosty przejściowe firmy KRAUSE, lidera w dostarczaniu niestandardowych rozwiązań zabezpieczających komunikację oraz pracę na wysokości.

Jeden produkt, wiele zastosowań
Pomosty przejściowe firmy KRAUSE to cały szereg konstrukcji specjalnych, które znajdują zastosowanie w wielu zakładach produkcyjnych, pełniąc różnorodne funkcje. Najczęściej stanowią mobilne lub stacjonarne przejścia nad przeszkodami w postaci taśmy produkcyjnej lub rurociągu, usprawniając tym samym komunikację wewnątrz zakładu i zapewniając pracownikom bezpieczne poruszanie się po jego terenie. Ponadto, pomosty przejściowe mogą pełnić funkcję samodzielnych stanowisk pracy, pozwalając pracownikom na bezpieczne wykonywanie codziennych czynności w komfortowych warunkach, oraz ułatwiać serwisantom dostęp do maszyn produkcyjnych, celem ich konserwacji lub naprawy. Wszystkie oferowane przez producenta konstrukcje wykonane są w oparciu o normę EN ISO 14 122.

Konstrukcja dopasowana do potrzeb
Konstruktorzy firmy KRAUSE, świadomi faktu, iż nie ma dwóch takich samym projektów, do każdego zlecenia podchodzą w sposób indywidualny. Dedykowany zespół projektowy w pełni odpowiada za prawidłowy przebieg współpracy z klientem oraz służy mu

fachowym doradztwem na każdym etapie prac – od analiza wymagań oraz uwarunkowań otoczenia, przez opracowanie koncepcji oraz dopracowanie szczegółów technicznych konstrukcji, aż po jej montaż u klienta. Wszystkie parametry konstrukcji, takie jak wysokość, ilość stopni oraz materiał i sposób ich wykonania, jak również uwzględnienie wyposażenia dodatkowego, dobierane są indywidualnie do potrzeb i warunków panujących w miejscu wykorzystania. Tylko takie podejście gwarantuje bezpieczeństwo i komfort wykonywania zadań, a przez to satysfakcję klienta.

Nieograniczony wybór rozwiązań
Pomosty przejściowe firmy KRAUSE mogą przybierać różne formy. Klient może sam decydować o ilości stopni oraz ich szerokości – standardowo proponowane są wielkość 600, 800 oraz 1000 mm, jednakże inne realizacje wchodzą w grę na specjalne zamówienie. Podobnie rzecz się ma z platformą roboczą, której długość w standardzie wynosi 700 mm, lecz możliwe jest jej przedłużenie oraz poszerzenie na życzenie klienta. Głębokość stopni jest stała i uzależniona od kąta nachylenia – wynosi odpowiednio: 225 mm dla 45° (rekomendowane nachylenie) oraz 175 mm dla 60°. Mogą one być wykonane z aluminium ryflowanego, kraty aluminiowej/stalowej lub blachy perforowanej – wszystko zależy od warunków, z jakimi konstrukcja będzie się zmagać w przyszłości.

Bezpieczeństwa nigdy za wiele
Wychodząc naprzeciw rygorystycznym wymaganiom w kwestii bezpieczeństwa oraz rosnącym potrzebom użytkowników w zakresie ergonomicznych rozwiązań, firma KRAUSE oferuje dodatkowe wyposażenie wszystkich konstrukcji specjalnych. Klient może wybierać spośród opcjonalnych akcesoriów w postaci: barierki zabezpieczającej, drzwi wahadłowych, zdejmowanego pojemnika na narzędzia, wkładanych barierek, blachy ochronnej pod stopami czy antypoślizgowej poręczy. Zastosowane rozwiązania nie tylko podniosą bezpieczeństwo prowadzonych prac, ale w znaczący sposób wpłyną na komfort ich wykonania.

Ciągły rozwój przemysłu zmusza pracodawców do poszukiwania coraz bardziej niestandardowych rozwiązań w zakresie organizacji pracy i komunikacji na terenie zakładów produkcyjnych. W znalezieniu tych najbardziej optymalnych pomogą doświadczeni partnerzy handlowi, którzy swoją wiedzą i kompetencjami rozwiążą każdy problem.

Więcej informacji: http://www.krause-systems.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj