Odpowiedni środek smarny dla Twojego zakładu

817

Jeśli chodzi o dobór smarów  w przemyśle spożywczym to : jakość, klasyfikacja NSF i bezpieczeństwo odgrywają dużą rolę w procesie decyzyjnym.

Klasyfikacja NSF

Każdy smar stosowany w strefie produkcji żywności musi posiadać klasyfikację H1. Smary te są przeznaczone do  zastosowań, w których może istnieć ryzyko przypadkowego kontaktu z żywnością. Zawsze zalecam  używać produktu z unikalną rejestracją NSF. Niektóre marki oferują produkty z podwójną klasyfikacją NSF, np H1 i K1. Oznacza to, że produkt posiada klasyfikację H1, gdy jest używany jako środek smarny i klasyfikację K1, gdy jest stosowany jako środek czyszczący.

Produkty H1 mogą być stosowane w strefach produkcji żywności, produkty K1 tylko w strefach nieprodukcyjnych. Ta podwójna klasyfikacja oznacza, że technicy mogą błędnie myśleć, że taki produkt może być stosowany jako środek czyszczący w obszarze produkcji żywności, co nie jest dozwolone, ponieważ jest to oczywiste zagrożenie dla bezpieczeństwa żywności.

Ryzyko zanieczyszczenia plastikowymi elementami

Zanieczyszczenie żywności platikowymi elementami jest prawdziwym zagrożeniem w dzisiejszych czasach, ponieważ większość zakładów produkcyjnych jest wyposażonych w skanery wykrywające metal, ale nie w systemy wykrywania zanieczyszczeń, takich jak tworzywa sztuczne. Dlatego istotne jest, aby producenci mogli kontrolować tego rodzaju ryzyko. Plastikowe słomki i inne elementy aerozoli można łatwo zgubić.
Aby pomóc producentom żywności w kontrolowaniu tego ryzyka, CRC wyposaża wszystkie swoje aerozole H1 w aktywator Perma-Lock, unikalny system dozowania, który nie zawiera żadnych odłączalnych elementów, które mogą wpaść do produkowanej żywności.

Zaprojektowany z myślą o wydajności i trwałości, zintegrowana 2-drożna głowica CRC Perma-Lock® jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem na rynku. Zapobiega zanieczyszczeniu żywności i gwarantuje bezpieczne i higieniczne stosowanie środków smarujących H1 we wszystkich obszarach przetwarzania żywności.

Zintegrowana dla bezpieczeństwa:

  • Trwałe i bezpieczne mocowanie rurki przedłużającej
  • Przytwierdzony na stałe przycisk Perma-Lock®
  • Praktyczny kołnierz zapobiega skapywaniu

CRC Perma-Lock® system – Nie możesz na tym stracić!

Kontakt:


Bartłomiej Lignarski
Sales Manager

Tel.:606 283 869
email: bartlomiej.lignarski@crcind.com
www: www.crcind.com


CRC Industries Europe Sp. z o.o.
ul. Wilcza 31/1A, 00-544 Warszawa