Nowe szelki bezpieczeństwa MILLER H-DESIGN™ – Honeywell

761

Firma Honeywell wprowadza na rynek szelki bezpieczeństwa Miller H-Design, dedykowane do pracy w branży budowlanej oraz w wielu segmentach przemysłu ogólnego. Projekt ten oparto na wynikach wnikliwych badań przeprowadzonych wśród klientów oraz rygorystycznych testach w terenie, których celem było rozwiązanie problemów związanych z zakładaniem tradycyjnych szelek bezpieczeństwa. Konstrukcja modelu H-Design umożliwia zatem użytkownikowi nie tylko szybszą regulację pasków i sprzączek, ale także zapewnia większą swobodę ruchu.

 „Mając na względzie nadrzędność komfortu pracy, elastyczność oraz wygodę, szelki bezpieczeństwa H-Design zaprojektowano w kształcie litery „H” – wyjaśnia Céline Verdot, Product Manager ds. Ochrony przed Upadkiem Honeywell Safety Products, w regionie EMEAI.

Szerokie otwory na ramiona bez krzyżujących się taśm na bokach, w połączeniu z poziomymi pasami udowymi, tworzą uniklanie rozwiązanie pod względem komfortu pracy.

W rezultacie Miller H- Design dostarcza nieporównywalnego komfortu i nie wywołuje uczucia ograniczenia ruchów, dzięki czemu pracownicy mogą całkowicie skoncentrować się na pracy.

Szelki bezpieczeństwa H-Design, dostępne z taśmami elastycznymi DuraFlex® lub standardowymi, zostały wyposażone w dodatkowe elementy, które sprawiają, iż nakłada się je do 3 razy szybciej niż tradycyjny sprzęt. Elementy te obejmują m.in. łatwo dostępne klamry, przy pomocy których szelki można regulować intuicyjnie, pociągając taśmy w dół (w przeciwieństwie do klamer przy modelach klasycznych, w których taśmy należało pociągać w górę). Kolejnym elementem umożliwiającym dopasowanie szelek do ciała jest pas piersiowy z bardzo prostą regulacją.

Użytkownicy mogą wybierać z dwóch rodzajów przednich punktów zaczepowych: mogą to być dwie duże materiałowe pętle lub stalowy D-ring, który dzięki swojej opatentowanej konstrukcji, utrzymuje poszkodowanego pracownika w osi i zapobiega przechylaniu się na boki. Tylny punkt zaczepowy (D-ring) serii H-Design jest ustawiony pod takim kątem, aby łatwiej było uzyskać do niego dostęp i swobodnie podłączyć element łączący.

Dobrze widoczne szwy oraz przednie i tylne wskaźniki upadku ułatwiają specjalistom ds. bezpieczeństwa oraz samym pracownikom przeprowadzanie kontroli wzrokowej sprzętu przed rozpoczęciem pracy. Modele te są także wyposażone w zabezpieczone metki ułatwiające coroczne przeglądy w celu zapewnienia lepszej identyfikacji. Taśmy szelek H-Design zabezpieczono przed wnikaniem wody oraz brudu, co wydłuża ich żywotność i redukuje całkowity koszt eksploatacji-szelek.

Seria H-Design spełnia wymagania normy EN 361:2002 i jest certyfikowana do masy ciała sięgającej 140 kg.

Źródło: Honeywell


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj