Jeśli proces produkcyjny w Państwa zakładzie wymaga oczyszczania płynnych mieszanin i cieczy z zanieczyszczeń magnetycznych, pomocny okaże się separator magnetyczny MF, czyli filtr magnetyczny z systemem ręcznego oczyszczania. Zarówno dla tego konkretnego zastosowania, jak i w przypadku produkcji o charakterze przerywanym, jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań.
Medium, z którego chcemy odseparować zanieczyszczenia, przepływa przez separator. Przepływ może być swobodny bez ciśnienia lub pod ciśnieniem w rurociągu. Separatory MF dobrze sprawdzą się zarówno w pionowym, jak i poziomym układzie rur. Rozwiązanie konstrukcyjne firmy MAGSY posiada rdzenie magnetyczne umieszczone w ochronnych tubusach, co zapewnia ochronę rdzeni magnetycznych przed negatywnym wpływem agresywnego środowiska.
Separatory MF mogą być stosowane praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu, gdzie do czyszczenia jest ciecz lub mieszanina materiałów płynnych.
Możemy je spotkać we wszystkich gałęziach przemysłu: przemyśle maszynowym, przemyśle ceramicznym, przemyśle chemicznym, przemyśle spożywczym produktów płynnych.
Dzięki możliwości usuwania zanieczyszczeń ferromagnetycznych z medium separatory te służą również do ochrony urządzeń, takich jak pompy, filtry itp. Separator chroni je przed uszkodzeniem i tym samym pozwala zaoszczędzić firmie dużo pieniędzy, które trzeba byłoby przeznaczyć na naprawę urządzeń lub zakup nowych części.
Jeśli celem zastosowania separatora jest ochrona urządzeń, montuje się go w odpowiednim miejscu, by tę ochronę przed uszkodzeniem lub niszczeniem pod wpływem działania cząsteczek żelaza urządzeniom zapewnić.
Jeśli celem zastosowania separatora jest przede wszystkim separacja, aby zapewnić najwyższą czystość produktu końcowego, zanim trafi on na rynek, to w takim przypadku separator umieszcza się na końcu procesu produkcyjnego lub w kilku miejscach, na różnych odcinkach procesu produkcyjnego.
Przykład działania separatora magnetycznego MF z systemem czyszczenia ręcznego
Podstawowymi elementami separatora magnetycznego są korpus, komponenty oraz elementy przyłączeniowe. Korpus separatora w kształcie tuby jest na stałe przymocowywany do rurociągu za pomocą elementów przyłączeniowych. W korpusie separatora wychwytywane są zanieczyszczenia ferromagnetyczne. Wielkość korpusu jest oczywiście dostosowana do potrzeb eksploatacji tak, żeby nie doszło do zmniejszenia przepływu oczyszczanego medium lub zmiany warunków pracy.
Dlaczego warto stosować separatory? Oto kilka przykładów z życia wziętych.
- Automatyczny separator przepływowy został zastosowany w pewnej firmie produkującej łożyska kół. Urządzenie to wydłużyło żywotność emulsji obróbkowej o pełne 32%.
- Automatyczny separator przepływowy stosowany w firmie produkującej sprężyny w ciągu 4 dni usunął 3 kilogramy cząstek żelaza (0,75 kg dziennie), a także całkowicie wyczyścił rurociąg.
- Przy konkretnym zastosowaniu w przemyśle motoryzacyjnym ręczny separator magnetyczny usuwa 800 gramów cząstek żelaza w ciągu 12 godzin, czyli 66 gramów dziennie.
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z firmą MAGSY, która jest specjalistą w tej dziedzinie i chętnie Państwu doradzi, a także prześle niezobowiązującą ofertę.
Skontaktuj się z nami:
Nakielska 35
42-600 Tarnowskie Góry
Tel.: +48 32 768 34 56
E-mail: magsy@magsy.pl