Jak efektywnie czyścić części maszyn? Ekologiczna myjka MEWA Bio-Circle

945

Części maszyn musza być czyszczone regularnie, by działały prawidłowo. Do ekologicznego czyszczenia części i podzespołów świetnie nadaje się gwarantująca długotrwały efekt czyszczenia myjka MEWA Bio-Circle, zaopatrzona w wannę i pędzel, wykorzystująca naturalne mikroorganizmy, które powodują biologiczny rozkład tłuszczów i olejów.

Urządzenie do czyszczenia części Bio-Circle różni się od standardowych urządzeń do mycia na zimno, tym, iż nie wykorzystuje ono szkodliwych dla zdrowia substancji, albowiem stosowany do czyszczenia płyn w ogóle nie zawiera rozpuszczalników. Urządzenie nie emituje także lotnych związków organicznych. To sprawia, iż chronione jest zarówno ludzkie zdrowie, jak i środowisko naturalne. Płyn do czyszczenia wykorzystywany w myjce ma przyjemny zapach świeżych, zie-lonych jabłek, co czyni prace z urządzeniem jeszcze bardziej komfortową. Generalnie myjka MEWA Bio-Circle przeznaczona jest do czyszczenia części wykonanych ze stali, stali szlachet-nej i metali kolorowych, ale również z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Dzięki zastoso-waniu inhibitora korozji, w trakcie czyszczenia przy pomocy MEWA BIO-CIRCLE aluminium nie pokrywa się nalotem, jak to ma miejsce w przypadku stosowania standardowych urządzeń do mycia na zimno. „Badania porównawcze wykazały, iż urządzenie MEWA Bio-Circle bardzo do-brze sprawdza się przy usuwaniu zanieczyszczeń w postaci olejów i tłuszczów, a także pozo-stałości po procesie krakingu“, mówi Daniel Krause, asystent handlowy kierownictwa oddziału firmy MEWA w Weil im Schönbuch. W takich właśnie zastosowaniach wodnisty i ph neutralny biologiczny płyn do czyszczenia objawia cały swój potencjał w zakresie czyszczenia. Bez pro-blemu usuwa również organiczne związki chemiczne, takie jak np. cukier, wykorzystywany w przemyśle spożywczym, czego nie da się zrobić używając zwykłych rozpuszczalników.

W jakich zastosowaniach myjka MEWA Bio-Circle jest szczególnie efektywna?
Szczególne dobrze to urządzenie do czyszczenia, wykorzystujące mikroorganizmy, radzi sobie z usuwaniem takich zanieczyszczeń jak:
• tłuszcze i oleje
• sole
• wiórki i pył
• cukier
• zapieczone pozostałości po procesie krakingu.
Ekologiczna myjka nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów. Te substancje nie mogą być wprowadzane do systemu urządzenia, bowiem są one szkodliwe dla mikroorganizmów.

Nie tylko czyściwa można wynajmować…
Myjka MEWA Bio-Circle stanowi rozszerzenie oferty serwisowej w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA i można je wynająć. Serwis urządzenia obejmuje: dostawę i szkolenie, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę zintegrowanych filtrów, bezpłatną wy-mianę części szybko zużywających się, wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.
Funkcjonowanie myjki MEWA Bio-Circle ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=ICnN2kGK9og.

Źródło: MEWA Textil-Management