Indywidualny, sieciowy system bezpieczeństwa Bosch w Mexico City

715

Bosch Security Systems dostarczył kompleksowy sieciowy system bezpieczeństwa dla nowego kompleksu budynków Capital Reforma w stolicy Meksyku. Rozwiązanie obejmuje systemy telewizji dozorowej i sygnalizacji pożaru, dźwiękowe systemy ostrzegawcze oraz systemy kontroli dostępu. Wszystkimi systemami można zarządzać centralnie

Kompleks Capital Reforma znajduje się w prestiżowej lokalizacji, w sąsiedztwie wielu atrakcji turystycznych, luksusowych restauracji i biurowców. Stał się on także tradycyjnym miejscem organizacji wielu wydarzeń artystycznych. Trasa wielu parad prowadzi aleją, przy której znajduje się kompleks. Capital Reforma to kompleks wielofunkcyjny z dwoma wieżowcami o wysokości 108 metrów każdy, 25 piętrami, 30 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, 14 000 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, na którą składają się luksusowe apartamenty oraz parkingami o powierzchni 1.760 metrów kwadratowych. W celu zapewnienia bezpiecznego otoczenia mieszkańcom, pracownikom i gościom budynków konieczne było stworzenie kompleksowego systemu bezpieczeństwa, spełniającego różnorodne wymagania monitorowanych obszarów.

W przypadku systemu sygnalizacji pożaru lokalny partner Bosch, firma Insecom, zdecydowała się na instalację zintegrowanego i wysoce skalowalnego rozwiązania bazującego na centralach sygnalizacji pożaru Modular Fire Panel 5000 Series. Wybrane czujki pożarowe 420 Series charakteryzuje krótki czas reakcji oraz odporność na fałszywe alarmy, dzięki czemu gwarantują one niezawodne działanie w każdym z monitorowanych obszarów. Miguel A. Reyes z firmy Insecom potwierdza: „Bosch nie tylko oferuje wysokiej jakości, elastyczne produkty, jakich szukamy do naszych projektów, ale jest także wspaniałym kooperantem. Ponadto czujki Modular Fire Panel 5000 Series są łatwiejsze w instalacji, eksploatacji i konserwacji niż systemy innych marek, z jakich korzystaliśmy do tej pory. Istotnym aspektem systemów Bosch jest także kompatybilność z produktami poprzednich generacji, coś, czego firmie Insecom brakowało podczas współpracy z innymi dostawcami, kiedy firma musiała zmierzyć się z częstymi zmianami modeli produktów”. System sygnalizacji pożaru jest zintegrowany z dźwiękowym systemem ostrzegawczym PLENA, który umożliwia operatorowi nadawanie zindywidualizowanych komunikatów w zależności od stref budynku oraz dróg ewakuacyjnych. Kompleksowe rozwiązanie w zakresie dozoru wizyjnego zostało zrealizowane z wykorzystaniem kamer sieciowych AUTODOME IP, które spełniają także wymagania estetyczne budynków. Kamery zapewniają wysokiej jakości obraz także w warunkach słabego oświetlenia lub dużych kontrastów. System kontroli dostępu bazuje na kontrolerze Bosch AMC (Access Modular Controller) i efektywnie uzupełnia ofertę kompleksowego systemu bezpieczeństwa.

Źródło: www.bosch.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj