Honeywell wprowadza na rynek rękawice dielektryczne Electrosoft Bicolor

783

Firma Honeywell wprowadziła na rynek rękawice izolowane Electrosoft Bicolor, nowy dwukolorowy model z segmentu premium o właściwościach dielektrycznych, które zapewniają doskonałe bezpieczeństwo dla pracowników narażonych na porażenie prądem. Rękawice Bicolor dostępne są we wszystkich klasach ochrony przed elektrycznością – od klasy 00 (500 woltów) aż do klasy 4 (36 000 woltów), co sprawia, że są odpowiednie dla pracowników sektora użytku publicznego, elektrycznego, kolejowego, telekomunikacyjnego oraz konserwacji przemysłowej.

„Ochrona jest niewątpliwie kluczowym elementem podczas prac przebiegających na, w lub przy instalacjach elektrycznych, jak również przy konserwacji elektrowni i innych urządzeń, których nie można wyłączyć,” wyjaśnia Gregory Tessier, menadżer ds. produktów firmy Honeywell Safety Products, w regionie EMEAI. „Jednym z wyzwań, jakim stawia czoło każda osoba pracująca w środowisku elektrycznym, jest upewnienie się aby właściwości ochronne używanych w danym momencie rękawic nie uległy w żaden sposób pogorszeniu. Nowa, innowacyjna dwukolorowa konstrukcja modeli – czerwone od zewnątrz, beżowe od wewnątrz – oferuje zatem bezpieczny wskaźnik wizualny. Pozwala on użytkownikowi łatwiej i szybciej zidentyfikować wszelkie przecięcia, przetarcia lub rozdarcia powierzchni rękawicy, które mogłyby mieć wpływ na parametry bezpieczeństwa.”

Ponadto rękawice Elektrosoft Bicolor posiadają nie tylko atesty i certyfikację IEC-EN60903, ale spełniają także wymagania BG ETEM z normą DGUV 203-077 (BGI/GUV-I 5188) w kwestii ochrony przed łukiem elektrycznym, co podczas pracy pod napięciem i w przypadku ryzyka wystąpienia łuku elektrycznego gwarantuje dodatkowy poziom ochrony. Zgodnie z normą EN 61482-1-2, modele te były poddane również testom w odległości 15cm od łuku elektrycznego, a nie tylko przy dystansie 30cm, jak wskazują oficjalne zalecenia testowe. Rękawice Elektrosoft Bicolor klasy 0 w połączeniu ze specjalną bawełnianą wyściółką mogą być zatem stosowane w odległościach krótszych niż 30cm.

Nowe rękawice zapewniają użytkownikowi znakomitą zręczność i dostępne są w rozmiarach od 7 do 12.

 

źródło: http://www.honeywellsafety.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj