HONEYWELL wprowadza na rynek nowe inteligentne oprogramowanie BHP dla pracowników

787

Honeywell wprowadza dzisiaj na rynek Honeywell Sotera™: nową, wszechstronną platformę oprogramowania bezpieczeństwa obsługującego rosnący wachlarz inteligentnych rozwiązań przemysłowych dla pracowników, zaprojektowaną tak, by pomagać klientom w utrzymaniu bezpieczeństwa ich obiektów i personelu, przy jednoczesnej poprawie produktywności oraz redukcji kosztów administracyjnych i tych związanych z zachowaniem zgodności z obowiązującymi wymogami.

“Honeywell wykorzystuje swoją pozycję lidera w dziedzinie przemysłowych produktów i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa do opracowania i uruchomienia inteligentnych technologii dla pracowników, które pozwalają klientom na skuteczniejszą poprawę bezpieczeństwa miejsc pracy oraz działalności, przy jednoczesnej pomocy firmom w zakresie uniknięcia kosztownych przestojów oraz obciążeń administracyjnych,” twierdzi Ken Schmidt pełniący funkcję generalnego menedżera ds. przenośnych detektorów gazu w Honeywell Industrial Safety. “Przy wykorzystaniu platformy Honeywell Sotera nasze inteligentne rozwiązania mogą pomóc klientom w monitorowaniu pracowników, niezależnie od tego, gdzie się oni znajdują, a także w optymalizowaniu zakładów i działań w terenie.”

Platforma Honeywell Sotera obsługuje inteligentne funkcje dla pracowników, takie jak dwukierunkowa komunikacja, geolokalizacja czy automatyczne powiadomienia dla pracodawcy zawierające bieżące informacje z zakresu incydentów bezpieczeństwa oraz zapewniające zdolność do szybkiego reagowania w przypadku doznania przez pracownika urazu w oddalonej lokalizacji.

Pierwsza wersja oprogramowania – Honeywell Sotera-Express – zastąpi starsze aplikacje dla gamy wiodących przemysłowych i przenośnych firmowych detektorów gazu nowym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem oprogramowania. Samo oprogramowanie z kolei ułatwi klientom korzystanie z różnych urządzeń Honeywell w zakresie testowania, konserwacji i generowania raportów.

Honeywell Sotera-Express spełniać będzie funkcję wyłącznego oprogramowania do zarządzania urządzeniami w zakresie wszystkich detektorów gazu firmy Honeywell, począwszy od popularnych przenośnych detektorów: BW Clip, GasAlertMicroClip oraz ToxiRAE Pro z gamy RAE Systems od Honeywell, MultiRAE, przez monitory gazu Q RAE3 oraz MicroRAE, aż do stacji dokujących AutoRAE 2 z serii BW IntelliDoX oraz RAE Systems wykorzystywanych do ładowania, testowania i konserwacji urządzeń. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej o Honeywell Sotera-Express.

Oprogramowanie upraszcza konfigurację urządzeń, testowanie i czynności konserwacyjne we wszystkich markach Honeywell, a także znacząco usprawnia kierownikom ds. bezpieczeństwa zarządzanie zgodnością z obowiązującymi wymogami dzięki szybszemu generowaniu raportów z testów, certyfikacji, incydentów oraz innych kluczowych dziedzin. Posiada również wbudowane zaawansowane funkcje cyberbezpieczeństwa służące do ochrony danych.

Platforma Honeywell Sotera została dzisiaj przedstawiona podczas transmisji z Inauguracji Honeywell Safety and Productivity Solutions (SLS) odbywającej się w Minneapolis, gdzie SPS zaprezentował gamę inteligentnych rozwiązań zaprojektowanych, by zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Obejmowały one:

  • Sensepoint XCL – nowy, najwyższej jakości inteligentny detektor gazu do wykorzystania w zastosowaniach komercyjnych i przemyśle lekkim.
  • Nowe rozwiązanie monitorowania transportu zapewniające firmom logistycznym i spedytorom informacje w czasie rzeczywistym dotyczące lokalizacji oraz stanu ładunku, pozwalające na uniknięcie szkód i strat.
  • Nowe rozwiązanie z zakresu zgodności z obowiązującymi wymogami dla kierowców ciężarówek, pozwalające na elektroniczną rejestrację czasu pracy oraz kontroli pojazdu zgodnie z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej.
  • Seria wzmocnionych, przenośnych drukarek termicznych wykorzystywanych przez służby terenowe i pracowników firm dostawczych do mobilnego drukowania etykiet i rachunków

Źródło; Honeywell