Dobry wybór dla poprawy bezpieczeństwa – System Lockout Tagout on-line

958

W 2014 r. został uruchomiony pierwszy w Polsce i Europie serwis internetowy e-loto.pl dostarczający pełne wsparcie w zakresie systemu blokowania i oznaczania maszyn Lockout Tagout (LOTO).

System e-loto.pl to kompleksowe narzędzie zapewniające fachową wiedzę dla przedsiębiorstw z zakresu LOTO i BHP i udostępniające wzory dokumentacji LOTO oraz gotowe szkolenia dla pracowników, przy zachowaniu niskiego poziomu kosztów wdrożenia tego systemu bezpieczeństwa.

System LOTO to grupa rozwiązań umożliwiających odpowiednią kontrolę nad maszynami i instalacjami w czasie prowadzonych prac związanych z serwisem i utrzymaniem ruchu. Ogólna zasada działania systemu LOTO polega na zabezpieczeniu odpowiednim sprzętem maszyny przed jej przypadkowym uruchomieniem (Lockout) oraz oznaczenie tej maszyny informujące o zastosowaniu tego zabezpieczenia (Tagout).

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28-03-2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych, przedsiębiorstwa są zobligowane do wdrożenia systemów bezpieczeństwa pracy, a wdrożenie systemu Lockout Tagout jest bardzo dobrym rozwiązaniem umożliwiającym spełnienie wytycznych tego Rozporządzenia. Również wdrożenie ISO 18001 jest ważnym elementem poprawiającym jakość bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach, a jednym z elementów koniecznych do uzyskania certyfikacji jest właśnie system Lockout Tagout.

Elementami dobrze wdrożonego Standardu LOTO jest poprawna dokumentacja systemu, a także pełny program szkoleń. Końcowym elementem jest wprowadzenie do zakładu odpowiedniego wyposażenia do blokowania maszyn.

Nasze doświadczenia w pracy w różnych branżach pozwoliły nam zebrać wszechstronną i pomocną wiedzę dla pracowników przedsiębiorstw wdrażających LOTO zarówno od strony dokumentacji, jak również w temacie szkoleń. Stworzony przez nas system on-line e-loto.pl (www.e-loto.pl) udostępnia użytkownikom możliwość skorzystania z oprogramowania do wykonywania pełnej dokumentacji LOTO oraz skorzystania z pakietu specjalnie dobranych szkoleń.

System e-loto.pl umożliwia korzystanie z wielu szablonów dokumentów, dzięki czemu można dopasować odpowiedni dokument do potrzeb różnych przedsiębiorstw. Umożliwia także wykonanie dokumentacji na przykład bezpośrednio na hali produkcyjnej za pomocą tabletu, dzięki czemu można wygodnie sprawdzać dokumentację ze stanem faktycznym w miejscu jej przeznaczenia. Do tej pory tego typu rozwiązanie oszczędzające czas i redukujące koszty wdrożenia było niedostępne i były to główne bariery skutecznego rozwijania systemów bezpiecznej organizacji prac.

Dzięki oprogramowaniu e-loto.pl pracownicy mają dostęp do aktualnych wzorów dokumentów, odpowiednich przepisów i wsparcia pracowników serwisu, co pomaga w pełni wykorzystać swoją wiedzę dotyczącą maszyn i opracować wymagane dokumenty. Innymi zidentyfikowanymi problemami przy wdrożeniach systemów LOTO był do tej pory brak profesjonalnych szkoleń w tym zakresie. Dostępne standardowe filmy video nie dawały możliwości zaprezentowania pracownikom korzyści, dlaczego warto postępować zgodnie z przepisami i zasadami LOTO. System e-loto.pl umożliwia przeprowadzanie szkoleń dla pracowników różnych działów firmy w dopasowanym zakresie Lockout Tagout.

Całe oprogramowanie e-loto.pl pozwala użytkownikom wprowadzić kompleksowy program LOTO w ramach jednej aplikacji, dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów wdrożenia takiego standardu. Oprogramowanie e-loto.pl oferuje pewność zgodności opracowanych dokumentów instrukcji maszynowych LOTO oraz procesu szkoleniowego pracowników zarówno z przepisami polskimi, jak również z międzynarodowym standardem OSHA.

Ostatnim z elementów całego procesu wdrożenia Systemu Lockout Tagout jest dobór odpowiednich narzędzi do blokowania maszyn. Tu także można skorzystać z pomocy oprogramowania e-loto.pl, gdzie użytkownicy mogą obejrzeć większość zabezpieczeń w wersji 3D.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu – www.e-loto.pl. Dla pierwszych 5 zarejestrowanych firm w serwisie oferujemy możliwość gratisowego przetestowania oprogramowania przez 2 miesiące oraz promocyjne ceny e-usług.

Zapraszamy!

SONVILLE
Patrycja Puścian

www.sonville.pl                                                        
Tel.: +48 508 364 264
e-mail: sonville@sonville.pl                                  
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj