Czyściwa wielokrotnego użytku i ich wkład w ochronę środowiska – 5 czerwca przypada Światowy Dzień Środowiska

777

5 czerwca 1972 roku odbyła się pierwsza Konferencja Sztokholmska, kiedy to zdecydowano o utworzeniu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP). Odtąd dzień ten ob-chodzony jest oficjalnie jako Światowy Dzień Środowiska. Stosowane w warsztatach i halach produkcyjnych czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA, codziennie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego: czyszczą maszyny i urządzenia, a jednocześnie wspierają ochronę zasobów.

Warszawa, czerwiec 2017. W gospodarstwie domowym nawet trudno jest sobie wyobrazić, że może być inaczej: szkło, butelki plastikowe czy puszki aluminiowe już nie są wyrzucane do kosza z odpadami, ale segregowane, w celu ich ponownego wykorzystania. Również papier i kartony, przewiązane sznurkiem, regularnie wystawiane są do zabrania przez śmieciarkę. Zaletą jest oszczędność kosztów, wynikających z opłat za usuwanie odpadów oraz poczucie, że zrobiło się coś dobrego dla środowiska naturalnego.

Optymalizacja procesów – zwiększenie produktywności – minimalizacja kosztów
Niejeden kierownik zakładu produkcyjnego zadaje sobie słusznie pytanie, czy w przemyśle są podobne, przyjazne dla użytkownika i środowiska produkty i usługi, które funkcjonowałyby na tej samej zasadzie. Oczywiście, że są! Firma MEWA oferuje już od ponad stu lat przemysłowe czyściwa wielokrotnego użytku, które funkcjonują w systemie polegającym na ich przygotowaniu, dostawie, praniu i ponownej wysyłce do klienta. Szeroki zakres oferty produktowej i serwisowej to dość przekonujące argumenty, by jednorazowe czyściwa papierowe zamienić na tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku. System czyściw firmy MEWA odznacza się istotnymi, zorientowanymi na potrzeby klientów, wartościami dodanymi.

Wysoce wydajne czyściwa. Wydajne czyściwa sprawiają, że praca z nimi jest przyjemna i gwarantuje wysoki stopień czystości. Wytrzymałe czyściwo Mewatex charakteryzuje się nad-zwyczaj dużą chłonnością. Im więcej brudu może zebrać, tym lepiej. Ważąc zaledwie około 40 gramów, może ono wchłonąć do 90 ml cieczy. Również mokre czyściwo MEWA nie rwie się i jest bardzo wytrzymałe, w przeciwieństwie do czyściw papierowych i szmat.

Szerokie spektrum zastosowań. Czyściwa firmy MEWA łączą w sobie praktycznie wymaganą jakość – są wytrzymałe na rozerwanie, chłonne i charakteryzują się długą żywotnością, spełniając tym samym wymogi, jakie stawia im przemysł. Asortyment czyściw przeznaczonych do różnych zastosowań, oferuje szerokie spektrum wykorzystania w przemyśle, warsztatach samochodowych i zakładach rzemieślniczych. Obok klasycznego czyściwa Mewatex, firma oferuje również inne rodzaje czyściw tekstylnych, różniące się jakością. Wszystkie te czyściwa są przygotowane do czyszczenia maszyn i urządzeń, stanowiąc zarazem część dobrze przemyślanego systemu czyściw wielokrotnego użytku MEWA.

Niezawodna logistyka. Zanieczyszczone olejami i nasączone rozpuszczalnikami czyściwa są w transporcie kwalifikowane jako ładunek niebezpieczny i wymagają postępowania zgodnego z określonymi normami. Opracowany w tym celu specjalny pojemnik zapewnia bezpieczne skła-dowanie zabrudzonych czyściw. Firma MEWA wykorzystuje taki pojemnik do regularnego do-starczania klientom świeżych czyściw i odbierania od nich czyściw zabrudzonych. Klienci nie muszą zatem już zawracać sobie głowy tym, w jaki sposób zostaną usunięte zabrudzone tekstylia wykorzystane do czyszczenia.

Bilans ekologiczny. Czyściwo jednorazowe to przeszłość – dziś z zawartych w brudnych czy-ściwach substancji zanieczyszczających pozyskuje się wartościową energię. Czyściwa są prane w sposób nieobciążający środowiska naturalnego i ponownie wprowadzane do obiegu. Sub-stancje zanieczyszczające, jakie pozostają w wyniku prania, poddawane są obróbce termicznej lub fachowo utylizowane. Firma MEWA posiada certyfikaty DIN EN ISO 9001 oraz 14001.

Więcej o usługach zakresie czyściw firmy MEWA: www.mewa-service.pl/est-trwale