Cognex wprowadza na rynek system wizyjny In-Sight® 3D-L4000

775

Dzięki przełomowej technologii kontrola 3D stała się tak łatwa, jak inspekcja 2D
Cognex Corporation, lider w dziedzinie wizji maszynowej, wprowadza na rynek nowy system wizyjny 3D In-Sight® 3D-L4000. To pierwsza na rynku głowica laserowa 3D pełniąca funkcję smart kamery. Umożliwi to inżynierom szybkie, dokładne i efektywne rozwiązanie szeregu kontroli na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.

“Do tej pory technologia 3D była zbyt kosztowna i skomplikowana” mówi John Keating, 3D Business Unit Manager w firmie Cognex. „Kamera In-Sight 3D-L4000 przełamuje te bariery dostarczając ogromny pakiet prawdziwych narzędzi wizyjnych 3D, czyniąc je tak łatwymi w użyciu, jak wiodące w branży narzędzia wizyjne In-Sight 2D”.

3D-L4000 łączy w sobie opatentowaną, pozbawioną rozbłysków niebieską optykę laserową i najszerszy zakres narzędzi wizyjnych 3D z elastycznością arkusza kalkulacyjnego In-Sight. Rozwiązanie typu „wszystko w jednym” szybko przechwytuje i przetwarza obrazy 3D podczas kontroli na linii produkcyjnej. Umożliwia to użytkownikom umieszczanie narzędzi wizyjnych bezpośrednio na prawdziwym obrazie 3D (point cloud). System 3D-L4000 zapewnia większą dokładność, rozszerzając rodzaje wykonywanych kontroli. Dodatkowo, dzięki wykonaniu inspekcji w technologii 3D, użytkownicy są w stanie od razu doświadczyć, jak narzędzia wizyjne zachowują się na rzeczywistej części.

System wizyjny 3D-L4000 zawiera wszystkie tradycyjne narzędzia pomiarowe 3D, takie jak wyznaczanie płaszczyzn i wysokości. W zestawie znajduje się również zestaw narzędzi 3D zaprojektowanych do przeprowadzania inspekcji w prawdziwej przestrzeni 3D.

Intuicyjny interfejs arkusza kalkulacyjnego In-Sight w szybki i łatwy sposób konfiguruje i prowadzi użytkownika, bez potrzeby znajomości programowania. Usprawnia to integrację i skomunikowanie urządzenia w linii produkcyjnej. Natomiast dzięki połączeniu możliwości narzędzi wizyjnych 2D i 3D w tej samej aplikacji, wdrożenie przebiega sprawnie i szybko.

In-Sight 3D-L4000 jest dostępny w trzech fabrycznie skalibrowanych ustawieniach pola widzenia i idealnie sprawdzi się w wielu branżach, takich jak przemysł spożywczy, produkty konsumenckie, pakowanie, przemysł motoryzacyjny, urządzenia medyczne i elektronika.

Więcej informacji na stronie www.cognex.com/en-pl/In-Sight3D lub pod numerem telefonu +48 71 71 21 086.

Źródło: cognex.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj